آبرسانی به ۱۶ هزار روستای کشور

به گزارش  روز چهارشنبه ماجرانیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «علی‌اکبر محرابیان» در جلسه شورای جهاد آبرسانی ضمن تسلیت ایام محرم، با بیان اینکه ۴۳ سال از انقلاب اسلامی که شعار آن کمک به محرومان و روستاها بوده است می‌گذرد، اظهار کرد: تاکنون اقدام‌های گسترده‌ای در خصوص محرومیت‌زدایی در سطح کشور صورت‌گرفته است.  وی افزود: […]

به گزارش  روز چهارشنبه ماجرانیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «علی‌اکبر محرابیان» در جلسه شورای جهاد آبرسانی ضمن تسلیت ایام محرم، با بیان اینکه ۴۳ سال از انقلاب اسلامی که شعار آن کمک به محرومان و روستاها بوده است می‌گذرد، اظهار کرد: تاکنون اقدام‌های گسترده‌ای در خصوص محرومیت‌زدایی در سطح کشور صورت‌گرفته است. 

وی افزود: در حال حاضر ۷۵ درصد کشور آبرسانی شده، اما مایه تأسف است که در بسیاری از روستاها همچنان مشکلات کم‌آبی وجود دارد.

وزیر نیرو ادامه داد: مهم‌ترین خدمتی که می‌توان در این دوره انجام داد، موضوع آبرسانی به روستاهاست که در دستور کار قرار دارد.

محرابیان با اشاره به لزوم آبرسانی به ۱۶ هزار روستای کشور، از انعقاد یک قرارداد برای آبرسانی به ۷ هزار و ۶۳۸ روستا خبر داد.

وی  با اشاره به آبرسانی ۳ هزار روستا در مدت ۳۰ ماه توسط خیرین، بر تدوین برنامه زمان‌بندی دقیق و کنترل هفتگی پیشرفت پروژه‌ها تأکید ویژه کرد.

​وزیر نیرو همچنین با اشاره به خدمات انقلاب اسلامی در حوزه برق‌رسانی، ادامه داد: در حال حاضر ۹۹.۷ درصد کشور به شبکه برق متصل بوده، درحالی‌که در جهان این ضریب کمتر از ۷۰ درصد است.