آب تهران سالم است/ رسانه ها سلامت روانی جامعه را دچار خدشه نکنند

به گزارش ماجرانیوز، شرکت آب و فاضلاب استان تهران، در اطلاعیه ای اعلام کرد:تمام تلاش این شرکت بر آن است که با رعایت و حفظ موازین و قوانین استانداردها، آب آشامیدنی سالم و با کیفیت مطلوب را برای مردم شریف تهران، تأمین و توزیع کند. در این چارچوب مطابق الزام استاندارد ملی ایران به شماره‌های […]

به گزارش ماجرانیوز، شرکت آب و فاضلاب استان تهران، در اطلاعیه ای اعلام کرد:تمام تلاش این شرکت بر آن است که با رعایت و حفظ موازین و قوانین استانداردها، آب آشامیدنی سالم و با کیفیت مطلوب را برای مردم شریف تهران، تأمین و توزیع کند.

در این چارچوب مطابق الزام استاندارد ملی ایران به شماره‌های ۱۰۵۳ و ۱۰۱۱ و رهنمودهای سازمان جهانی بهداشت و بر اساس جمعیت زیر پوشش از تمامی نقاط مختلف شبکه توزیع آب آشامیدنی، مخازن ذخیره آب، آب خام ورودی به تصفیه‌خانه‌ها، فرایند تصفیه، آب خروجی از تصفیه‌خانه‌ها و آب منابع تأمین‌کننده اعم از سطحی (رودخانه‌ها و دریاچه سدها) و زیرزمینی، نمونه‌برداری میشود و با انجام آزمایش‌های روزانه شامل کلرسنجی، باکتریولوژی، بیولوژی، ویروس، فیزیک و شیمیایی، مواد آلی و فلزات سنگین، با تواتر زمانی منظم از طریق ۸۹ آزمایشگاه تخصصی آب و فاضلاب پایش و کنترل می شود. 

افزون بر این موارد با توجه به نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجام نمونه‌برداری‌های مشترک توسط نمایندگان کنترل کیفیت آب و فاضلاب استان تهران با نمایندگان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و خدمات درمانی تهران، ایران و شهید بهشتی نیز با تواتر زمانی ماهانه انجام می‌شود و در صورت بروز هرگونه مشکل در کیفیت آب مصرفی شهروندان، این وزارت‌خانه مستقیما نظارت خواهد کرد.

 باکتری عامل بیماری وبا در آب های کلردار از بین می رود. مقدار کلر آزاد باقیمانده در آب آشامیدنی استان تهران مطابق رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی، در محدوده  مطلوب  ۰/۸_ ۰/۵ میلی گرم بر لیتر است وهمچنین  آزمون های کنترل کیفیت آب نیز موید آن است که  آب آشامیدنی مناطق تحت پوشش آبرسانی استان تهران، سالم است و قابلیت آشامیدن دارد بنابراین جای هیچ گونه نگرانی از نظر آلودگی آب تهران به باکتری بیماری وبا نیست.

در پایان انتظار می رود رسانه های محترم که همواره در جهت تنویر افکار عمومی و ارتقای خدمت رسانی به مردم شریف قدم برداشته اند با مستندات علمی و تخصصی در خصوص مقوله حساسی مانند کیفیت آب آشامیدنی شهروندان،  اظهار نظر کنند تا ناخواسته آرامش و سلامت روانی جامعه دچار خدشه نشود.