افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور/ پیش‌بینی جوی آرام برای سایر مناطق

به گزارش ماجرانیوز، «کبری رفیعی» درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ماجرانیوز اظهار کرد: از امروز سه‌شنبه هشتم شهریورماه تا روز شنبه هفته آینده در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار را خواهیم داشت. وی افزود: طی این مدت در شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه در منطقه زابل در بعضی از ساعات وزش […]

به گزارش ماجرانیوز، «کبری رفیعی» درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ماجرانیوز اظهار کرد: از امروز سه‌شنبه هشتم شهریورماه تا روز شنبه هفته آینده در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار را خواهیم داشت.

وی افزود: طی این مدت در شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه در منطقه زابل در بعضی از ساعات وزش باد و گردوخاک  و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همچنین طی این مدت در استان‌های مرکزی در غرب و جنوب غربی از جمله خوزستان، ایلام و کرمانشاه در بعضی ساعات پدیده گردوغبار را شاهد خواهیم بود که این شرایط سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش کیفیت دید افقی خواهد شد.

رفیعی ادامه داد: آسمان تهران هم امروز صاف است و گاهی هم شاهد وزش باد خواهیم بود. بیشینه دما در گرم‌ترین ساعت در تهران به ۳۳ درجه بالای صفر خواهد رسید و فردا هم بیشینه دما همین مقدار خواهد بود. 

وی بیان کرد: خنک‌ترین مرکز استان کشور، شهرکرد با حداقل دمای ۴ درجه بالای صفر و گرم‌ترین مرکز استان اهواز با ۴۵ درجه بالای صفر  است.