امضای ۸۰ میلیارد دلار قرارداد و تفاهم نامه نفتی در دولت سیزدهم

به گزارش ماجرانیوز، جواد اوجی امروز در حاشیه مراسم بهره برداری از خط لوله انتقال گاز به جزیره کیش در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دولت، افزود: از امروز افتتاح و بهره برداری تعدادی از پروژه ها در استام های مختلف خواهیم داشت. وی ادامه داد: صنایع  و نیروگاه های کیش امروز به شبکه گاز […]

به گزارش ماجرانیوز، جواد اوجی امروز در حاشیه مراسم بهره برداری از خط لوله انتقال گاز به جزیره کیش در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دولت، افزود: از امروز افتتاح و بهره برداری تعدادی از پروژه ها در استام های مختلف خواهیم داشت.

وی ادامه داد: صنایع  و نیروگاه های کیش امروز به شبکه گاز متصل شد و آلودگی محیط زیست در این جزیره کاهش پیدا می کند.

به گفته وزیر نفت، صرفه جویی ریالی و ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت. 

وی تاکید کرد: استان هرمزگاه قطب پالایشی کشور است و با احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و مکران ۶۰۰ هزار بشکه به ظرفیت پالایشی کشور اضافه خواهد شد.

وزیر نفت با بیان اینکه در دولت سیزدهم ۲۵ میلیارد دلار پروژه در استان هرمزگان آغاز کردیم، گفت:  تا کنون ۸۰ میلیارد دلار در بخش های مختلف وزارت نفت در سطوح بالادست و پایین دست وزارت نفت قرارداد  و تفاهم نامه امضا کرده ایم.

وی افزود: این پروژه ها شامل توسعه میادین مشترک،ایجاد خطوط انتقال، ذخیره سازی گاز طبیعی، زنجیره صنایع تکمیلی، طرح های پالایشی و پتروشیمی بوده است.