اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ماجرانیوز، اعضای کابینه سیزدهم پس از پایان نشست هیات دولت امروز (چهارشنبه) پنجم مردادماه با حضور در حیاط دولت به پرسش‌های متعدد خبرنگاران در حوزه های مختلف پاسخ دادند یکی از مهمترین محور اصلی نشست هیات دولت امروز به ریاست آیت الله «سید ابراهیم رئیسی»  تاکید بر اهمیت روایتگری و […]

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ماجرانیوز، اعضای کابینه سیزدهم پس از پایان نشست هیات دولت امروز (چهارشنبه) پنجم مردادماه با حضور در حیاط دولت به پرسش‌های متعدد خبرنگاران در حوزه های مختلف پاسخ دادند یکی از مهمترین محور اصلی نشست هیات دولت امروز به ریاست آیت الله «سید ابراهیم رئیسی»  تاکید بر اهمیت روایتگری و اقدامات تبیینی از سوی دستگاه‌های اجرایی، مسئولیت پذیری دولت و پاسخگو بودن دستگاه ها در قبال عملکردشان بود.

رئیس جمهور در بخشی از اظهارات امروز خود در هیات دولت حکمرانی عالمانه و مسئولانه را در گروی شجاعت دولت در تصمیم‌گیری دانست و اظهار داشت: ما نباید متاثر از برخی حاشیه‌ها و پیامدهای کوچک احتمالی، از زیر بار مسئولیت تصمیمات بزرگ و ضروری برای کشور شانه خالی کنیم. دولت تجلی اراده مردم است و باید در راستای تامین خیر عمومی و منافع مردم گام بردارد.

رئیس جمهور بر اهمیت روایتگری و اقدامات تبیینی از سوی دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت که اگر دستگاه‌های مجری، خود روایت درست و بهنگام از اقدامات‌شان را ارائه نکنند، دیگران این اقدامات را به شکلی روایت می‌کنند که نتایج اقدامات مهم دولت زیر سوال می‌رود و بعضا نقاط قوت در افکار عمومی نقطه ضعف جلوه داده می شود.

آیت‌الله رئیسی در ادامه جلسه پس از ارائه گزارشی از وضعیت اختلالات شبکه ارتباطی و اینترنت ثابت و همراه در کشور، از سوی وزیر ارتباطات به برخی گلایه‌های مردمی در این خصوص اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات با دقت مواردی از این دست را پیگیری کند تا خللی در خدمات رسانی به مردم و فعالیت کسب‌وکارها و مشاغلی که در بستر فضای مجازی جریان دارد، ایجاد نشود.

مشروح گفت‌وگوهای سیداحسان خاندوزی وزیر اموراقتصادی و دارایی،  ارتباطات و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری، ‌سیدحمیدسجادی وزیر ورزش، ‌علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، انسیه خزعلی معاون امور زنان ریاست جمهوری، محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی و علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با خبرنگاران حوزه دولت را در زیر بخوانید.

۲.۵ همت برای بیمه حوادث طبیعی ساختمان در نظر گرفته شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که هیأت دولت مصوب کرد ۲.۵ هزار میلیارد تومان (همت) برای سال ١۴٠٠ به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص یابد که از طریق قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن خسارت‌های ناشی از سیل و زلزله را جبران کنیم.

  «سید احسان خاندوزی» گفت: بعد از بازدیدی که رئیس جمهور از مناطق سیل زده داشت، یکی از تصمیمات دولت برای شیوه رسیدگی به خسارات ناشی از سیل تغییر در رویه گذشته بود. در این حادثه تخریب سرپناه مردم از مسائل بسیار دردناک و نیازمند چاره جویی فوری است که پیش از این از مکانیزم تخصیص بودجه‌های لازم برای مدیریت بحران یا جبران خسارت سیل و زلزله استفاده می‌شد اما وزارت اقتصاد و دارایی گزارشی به هیأت دولت ارائه کرد تا برای جبران خسارات ناشی از سیل و زلزله از ظرفیت صنعت بیمه که در بسیاری از کشورها به عنوان شیوه ای کارآمد استفاده می‌شود و در احکام قانونی هم درج شده است، بهره ببریم.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: صندوق بیمه همگانی ساختمان در کشور از سال گذشته فعال شده اما به جهت اینکه بودجه‌های لازم در اختیار نگرفته بود تاکنون آنگونه که باید فعال نبوده است. به همین منظور هیأت دولت امروز مصوب کرد دو و نیم هزار میلیارد تومان برای سال ١۴٠٠ به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص یابد که از طریق قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن خسارات ناشی از سیل و زلزله را جبران کنیم.

خاندوزی تصریح کرد: اگر خودروی مردم نیز در حوادث ناشی از سیل دچار مشکل شود، مردم به‌ راحتی می‌توانند به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و در کوتاه ترین زمان خسارت بگیرند.

وی درباره تصمیم دولت درباره اصلاح فرایندهای ورود و ایجاد کالاهای رسوبی در بنادر کشور گفت: بخش اعظم کالاهای رسوبی در گمرکات هنوز وجود دارد و  فرایند گمرکی آزادسازی آن‌ها آغاز نشده و کالا رسوب کرده است، برای اصلاح این فرایند در کمیسیون اقتصادی دولت نشست جامعی برگزار شد. ما پیشنهادی دادیم که این میزان رسوب یا شکل‌گیری رسوب کالا کاهش یابد و این مسأله را نداشته باشیم و برای این موضوع باید آیین‌نامه‌ای تصویب کنیم که اقدامات آن انجام خواهد گرفت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: چارچوب این پیشنهاد مورد تایید رییس‌جمهور قرار گرفت امیدوارم با نهایی شدن شیوه نامه شاهد کاهش شدید میزان ایجاد و شکل گیری اولیه این مساله باشیم.

خاندوزی درباره ابلاغ بسته ۱۰ گانه بورس گفت: پیام مهم این بسته در اواخر سال گذشته از سوی معاون اول ابلاغ شد این نکته بود که از بخش های مختلف دولت درگیر بورس کشور عزم بر این است که با مراعات دستورالعمل ها بتوانیم بیشترین اطمینان خاطر را برای فعالان بازار سرمایه فراهم کنیم.

وی ادامه داد: رییس‌جمهور تاکید دارد که همه دستگاه‌ها به مصوبات پیشین پایبندی داشته و از بازار سرمایه حمایت کنند.

وزیر اقتصاد درباره برگزاری نشستی برای تعیین افزایش حقوق  بازنشستگان گفت: این جلسه برگزار شده است و سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این باره سخن خواهند گفت.

اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور
سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد 

صندوق بیمه حوادث طبیعی احیا شد

سخنگوی دولت گفت: صندوق بیمه حوادث طبیعی با تصویب هیأت وزیران احیا شد و ۲۵ هزار میلیارد ریال هم برای جبران خسارات ناشی از حوادث طبیعی در سال جاری اختصاص یافت.

«علی بهادری جهرمی» درباره مصوبات امروز هیأت وزیران توضیح داد که برای حمایت موثر از مسأله حل مشکل زائران اماکن مقدسه کشور، کارگروه ملی زیارت، به شورای ملی زیارت به ریاست شخص رئیس‌جمهور و عضویت برخی اعضای دولت از جمله وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و گردشگری، کشور و تعاون واگذار شد.

سخنگوی دولت افزود: قرار شد عضویت تولیت آستان قدس رضوی، حرم حضرت معصومه (س)، شاهچراغ و  عبدالعظیم به ریاست استانداران تشکیل شود و استاندار خراسان رضوی نیز به عنوان دبیر شورای ملی زیارت انتخاب شد.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به وضع سیل در کشور، گفت: وزیر ارشاد درخواست تخصیص منابعی به صندوق بیمه حوادث طبیعی داشت و هیأت وزیران مصوب کرد از امسال این صندوق احیا شود تا خسارت‌های ناشی از این حوادث با محوریت صنعت بیمه احیا شود و حمایت موثری از خسارات طبیعی باشد.  

 بهادری جهرمی درباره دیگر مصوبه نشست امروز هیأت دولت، گفت: مجوز امضای موقت منشور مجمع همکاری سازمان‌های مالیاتی کشورهای عضو اکو که به منظور یکپارچگی کشورهای عضو اکو است در نشست امروز صادر شد تا وزیر اقتصاد بتواند مراحل عضویت در مجمع و امضای منشور را طی کند.

وی ادامه داد: همچنین به منظور حمایت از تأمین امنیت غذایی و افزایش صادرات محصولات کشاورزی و کمک به سرمایه‌گذاری و تقویت حوزه کشاورزی و حمایت از بخش خصوصی و فعالیت تعاونی‌ها در این حوزه، مشوق‌هایی تصویب شد که در قالب یارانه و سود و کارمزد تسهیلات بانکی به این حوزه‌ها تخصیص می‌یابد.

متولدان ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ سهامدار می‌شوند

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت به تصویب آئین‌نامه اجرایی ایجاد نظام یکپارچه مدیریتی در بخش عمومی  اشاره کرد و گفت: این امر گام بزرگی در راستای تحقق دولت الکترونیک و یکپارچه‌سازی داده‌های مالی در حوزه‌های عمومی می‌تواند باشد.

بهادری جهرمی همچنین از اعطای بسته حمایتی دولت به خانواده‌ها برای فرزندآوری اشاره و اذعان کرد: این مصوبه مقرر می‌کند سهامی معادل یک میلیون تومان برای متولدان سال ۱۴۰۰ و معادل یک و نیم میلیون تومان برای فرزندان متولد سال ۱۴۰۱، سهام از سبد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به نوزادان متولد این دو سال واگذار شود.  

وی افزود: دولت مقرر کرد متناسب با تورم سالانه در سال‌های آتی این واگذاری سهام استمرار یابد.

اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور
علی بهادری جهرمی  سخنگوی دولت

با مقصران احتمالی اختلال اینترنت برخورد می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختلال اینترنت در روزهای اخیر، گفت: در هفته اخیر دو حادثه داشتیم که یکی از آنها در مشهد رخ داد و روز شنبه بر اثر قصور یکی از پیمانکاران شرکت مخابرات، بخشی از فیبرهای نوری مرکز قطع شده بود.

«عیسی زارع‌پور» تأکید کرد: بر اثر این رخداد، ارتباطات چند استان اعم از خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان حدود چهار ساعت دچار اختلال شده بود که با مقصران احتمالی آن برخورد خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: روز دوشنبه هم یکی از حوضچه‌های شرکت مخابرات ایران در خیابان کارگر دچار آتش‌سوزی شده بود که آن هم منجر به قطع ارتباطات شد.  

وی ادامه داد: جلسه‌ای در این خصوص برای بررسی این دو حادثه برگزار شد که علت آن  رعایت نکردن اصول حرفه‌ای توسط اپراتورها تشخیص داده شد و البته اصول پدافند غیرعامل هم رعایت نشده بود.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: مسئول پدافند غیرعامل وزارتخانه مأمور شد تا همه مراکز مخابراتی را بررسی کند و شرکت مخابرات هم حتماً باید ضرر و زیان مشترکان را جبران کند که سازمان تنظیم مقررات پیگیر این جبران خسارت است.

اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور
عیسی زارع پور  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  

نامه فیفا درباره حضور زنان جنبه الزام آور نداشت

وزیر ورزش درباره الزام فیفا برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: در نامه الزامی نبود بلکه پیشنهاده که پیرو پیگیری‌های قبلی است و ما مشکلی درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها نداشتیم.

«سیدحمید سجادی» افزود: در مشهد هم قرار نبود تماشاچی داشته باشیم و شرایط طوری شد که از نظر زیرساخت فراهم نبود اما از جامعه زنان عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم در مشهد میزبان زنان در ورزشگاه باشیم.

وزیر ورزش در ادامه درباره پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: ما وظیفه نظارتی که در قانون آمده است دنبال می‌کنیم و در برنامه صف اول از شبکه سراسری خبر درباره پرونده ویلموتس و ابعاد آن را  تشریح کردم. در این داستان بحث پیش پرداخت و بعد از آن ضمانتی که اتفاق افتاد و کمکی که از یکی از شرکت‌ها  در بحث ضمانت از آن شرکت گرفتند، آن شرکت ۲۵ میلیارد تومان به صورت ریالی بابت آن دو میلیون یورو که حتی فدراسیون پرداخت کرده مطرح شد اما چون ضمانت آن پرداخت ساختمان فدراسیون بود در نهایت شش دانگ آن فدراسیون  به نام شرکت شده است.

وی ادامه داد: در مورد سه دانگ از ساختمان پرسپولیس هم همین موضوع اتفاق افتاده است چون ساختمان پرسپولیس هم به نام فدراسیون فوتبال است و به همین خاطر آن ضمانت پیش پرداخت و رای سه میلیارد ۳۰۰ یورویی و اخیرا فدراسیون فوتبال اعلام کرد که منتظر دیرکرد دو تا پنج درصدی برای پرداخت هستند و همه اینها عبرتی برای قراردادها و بصیرتی برای آینده است.

وزیر ورزش اظهار داشت: پیگیری لازم در این زمینه در حال انجام است و در مورد مطالبه‌ای که مردم از ما دارند در حال همفکری هستیم و نتایج پیگیری‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

سجادی ادامه داد: ما نمی‌توانیم به این امر بی‌تفاوت باشیم. برخی به من خرده گرفتند که شما نباید به این موضوع می‌پرداختید. برخی از افرادی که ما می‌دانیم در گذشته کجا بودند، چه ردپایی دارند، خودشان هم مدیر بودند و چه عواقبی برجای گذاشتند و مدیر چه باشگاه‌هایی بودند که از آنها اکنون هیچ اسمی نیست. برخی از آنها برای من خط و نشان کشیدند و برای من متن دادند و در فضای مجازی به دلیل اینکه وزیر وظیفه حاکمیتی خود را تشریح کرده است به لرزه افتاده‌اند.

وی تصریح کرد: ما اصلا هدفمان نام بردن از کسی نیست. یک عده گفتند آقای سجادی از یک نامزد حمایت می‌کند، خیر. وزارت ورزش اصلا به هیچ عنوان در انتخابات فدراسیون فوتبال اجازه ورود به خود نمی‌دهد اما کمک می‌کند که بهترین انتخابات شکل بگیرد و فدراسیون فوتبال از حالت سرپرستی هرچه زودتر خارج شود.

وزیر ورزش درباره حضور روز گذشته خود در مجلس توضیح داد: دیروز بر بنده در مجلس خرده گرفتند که افرادی که از مسببان همین قرارداد ویلموتس هستند اجازه داده‌اید که ثبت‌نام کنند در حالی که ما اجازه جلوگیری از ثبت‌نام نداریم و هرکس شرایطش را داشته باشد می‌تواند ثبت‌نام کند اما من به راحتی دیروز در مجلس مورد خطاب همین موضوع قرار گرفتم و فرصت دفاع هم نداشتم.

سجادی تاکید کرد: البته همچنان هرکس بپرسد من توضیح خواهم داد و دفاع خواهم کرد برای اینکه دیروز من به ناحق متهم به این شدم که از نظر بعد نظارتی کم‌کاری کردیم. ما نمی‌توانیم از ثبت‌نام جلوگیری کنیم، این کار انجام می‌شود و بعد دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و حراست بررسی و نتیجه را اعلام می‌کنند. متاسفانه دیروز مواردی در مجلس مطرح شد که اصلاً مرتبط با سوال بنده نبود و همین مطالب هم عنوان شد. ما پرونده ویلموتس را تا آنجا که وظیفه قانونی ماست تا پایان پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه برسد.

اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور
سید حمید سجادی وزیر ورزش 

 سیل کاملاً قابل مدیریت است

 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره سیل اخیر با بیان اینکه  سیل از لحاظ آماری در حد کم قابل پیش‌بینی است، گفت: شرایط تغییر اقلیمی وضعیتی را ایجاد کرد که پیش‌بینی سازمان هواشناسی و دستگاه‌های دیگر خیلی نمی‌تواند دقیق باشد.

«علی سلاجقه»  افزود: توده ابری می‌آید و جبهه‌ای که حرکت می‌کند و وارد کشور می‌شود، قابل پیش‌بینی است اما باد و مسائل دیگر به سرعت تأثیر می‌گذارد. البته دستگاه‌های متخصص کار خود را انجام می‌دهند، ولی اینکه بخواهند دقیقاً پیش‌بینی کنند تحت تاثیر این موارد است. من نمی‌خواهم به آن معنا دفاع کنم، ولی از لحاظ علمی این پیش‌بینی خیلی نمی‌تواند جایی داشته باشد.

وی یادآور شد: در شرایط تغییر اقلیمی، باید منتظر این موارد باشیم. آنچه که مهم است مدیریت کردن این موارد است و اینکه آیا قابل مدیریت کردن است یا نه. بارها گفتیم که کاملا قابل مدیریت کردن است و آنچه در زمینه مدیریت جامع حوزه آبخیز گفته‌ایم به عنوان یک نقشه راهبردی می‌تواند برای کشور و همه دستگاه‌ها مورد نظر قرار گیرد.

رییس سازمان محیط زیست گفت: هر دستکاری در طبیعت برمبنای توانمندی‌ها و داشته‌های طبیعت انجام شود خیلی راحت می‌توانیم مسائلی مثل سیلاب و مخاطرات دیگر را کنترل کنیم. کشور ما از لحاظ ذاتی وضعیتی دارد که اگر دو سال سیل نیامد، خشکسالی نبود و زلزله نیامد باید انگشت به دهان باشیم. این ذات سرزمین ماست و باید آن را با همین مقتضیات مدیریت کنیم.

سلاجقه افزود: متاسفانه برخی اوقات دنبال کارهای هزینه‌بر می‌رویم که بیشتر به چشم بیاید، اما از کارهایی که هارمونی طبیعت را حفظ می‌کند و خیلی راحت می‌تواند جریان‌های رام نشده را آرام کند، پی‌گیری نمی‌کنیم.

اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور
علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست 

٢۶ دستگاه درباره حجاب دست اندرکار هستند

 معاون امور زنان رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره برنامه معاونت زنان برنامه یا فرهنگ سازی برای حجاب زنان دارد، گفت: ما نشست‌هایی را که در ارتباط با مسأله حجاب داشتیم که مسایل مختلف در آن بیان شد و برنامه‌های را که در شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم در آن بسیاری از نظرات تصویب شده است.

«انسیه خزعلی» ادامه داد: ٢۶ دستگاه درباره حجاب دست اندرکار هستند و ما نقش ستادی و نظارتی داریم.

معاون امور زنان رییس جمهور به ارتقای ساختار مشاوران امور زنان در دولت گریزی زد و گفت: این  موضوع چند ماه پیش در ستاد خانواده تصویب و سپس به بخش‌های مختلف حقوقی، برنامه و بودجه و اداری استخدامی ارسال شد.

خزعلی ادامه داد: اما دولت در جلسه گذشته توانست رای موافقت را بگیرد و با این اقدام وضعیت مشاوران زنان ارتقا می یابد البته سال ۹۲ پست مدیر مشاوره زنان گرفته شد اما زیر نظر  این پست هیچ گونه ساختار و کارشناسی نبود.  

وی گفت: اما امروز در حد معاون وزیر یا مدیرکل خواهد بود که این به شرایط دستگاه‌ها بستگی دارد و از نظر ساختار جهش خوبی داشته در شوراهای تصمیم‌گیری باید شرکت داده شوند و همینطور در آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که مصوب می‌شود در هر دستگاه مشاوره زنان هم باید نسبت به آن  نظر دهند.

اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور
انسیه خزعلی معاون امورزنان رئیس جمهور  

گازدهی به سانتریفیوژها پاسخی به تحریم‌های آمریکا بود

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: گازدهی به سانتریفیوژ ها در چارچوب قانون اقدام راهبردی مجلس بوده و پاسخی به تحریم های طرف مقابل است.

«محمد اسلامی» اظهار داشت که آمریکایی ها مرتب اعتراف به شکست سیاست فشار حداکثری دارند و امیدی به این سیاست ندارند. با این حال شاهد رفتار دوگانه و چندگانه آمریکا هستیم و اتهامی واهی که ۲۰ سال به کشور نسبت می دهند. رژیم صهیونیستی و ضد انقلاب اداعاهایی در زمینه مکان‌ها و مدارک واهی دارند که سعی می کنند از این طریق فشارها را بر ملت ایران تشدید کنند.

معاون رییس جمهور اظهار داشت: اگر در مذاکرات به معنای واقعی کلمه حسن نیت داشتند و سالها مذاکره کردند، برجام مولود برون رفت از این وضعیت بوده است، یعنی مذاکره‌ای صورت گرفته تا این اتهامات رفع شود، اعتماد سازی صورت گیرد.

اسلامی افزود: ایران در شرایط متفاوتی از حقوق خود کاسته و محدودیت و نظارت تشدید شده را پذیرفته تا این اتهامات و ادعاها کنار گذاشته شود، بهانه ها سلب و تحریم ها لغو شود و اجازه دهند شرایط با الگوی توافق شده تداوم یابد اما متاسفانه به این تعهدات عمل نکردند و هر روز بهانه جدیدی می آورند و اتهامات را به صورت تشدید شده تکرار می کنند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره تاکیدکرده که تمام فعالیت های هسته ای اش مطابق موازین پادمان و ان پی تی است و متعهد به ان پی تی و  پادمان هستیم، گفت: در اجرای قانون راهبردی برای لغو تحریم ها در پاسخ به تحریم ها گازدهی به سانتریفیوژهای پیشرفته ار آغاز کردیم تا به آمریکایی ها نشان دهیم که اراده ایران، اراده مستحکمی برای لغو تحریم هاست و از هیچ گونه اقدامی که در راستای منافع ملت ایران است کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و در پاسخ به این تحریم‌ها، گازدهی سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کردیم تا به آنها نشان دهیم که اراده ما اراده مستحکمی است و برای لغو تحریم‌ها از هیچ اقدامی کوتاه نخواهیم آمد.

اسلامی در خصوص جمع‌آوری دوربین‌های نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: دوربین‌های جمع‌آوری شده، دوربین‌های برجامی و فراپادمانی بوده است و برای توافق‌نامه برجام نصب شده بود.

وی ادامه داد: این دوربین‌ها به منظور اندازه گیری محدودیت ظرفیت فعالیت و سرعت فعالیت هسته‌ای ایران نصب شده بود.  

اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی طرفین به برجام پایبند نبودند و به تعهداتشان عمل نکردند، دلیلی ندارد ما به تعهدات خود ادامه دهیم.

رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: امروز هم اعلام می‌کنیم تا زمانی که به تعهدات خود بازنگردند و موارد ادعایی را کنار نگذارند، دوربینی نصب نخواهد شد.

اینترنت، ماجرای یک نامه و سیل در پاستور
محمداسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی