بارش سه‌روزه باران در برخی مناطق کشور/ وزش بادهای شدید در استان‌های شرقی

به گزارش ماجرانیوز، فریبا گودرزی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: برای سه روز آینده در مناطقی از شمال غرب، جنوب و شرق سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در تهران، البرز، قزوین و مازندران و همچنین برای ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوب فارس رگبار باران، گاهی همراه […]

به گزارش ماجرانیوز، فریبا گودرزی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: برای سه روز آینده در مناطقی از شمال غرب، جنوب و شرق سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در تهران، البرز، قزوین و مازندران و همچنین برای ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوب فارس رگبار باران، گاهی همراه رعدوبرق و وزش بادهای شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران، رعدوبرق و وزش بادهای شدید موقتی رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی این چند روز برای نوار شرقی کشور وزش بادهای شدید و برای مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی اضافه کرد: همچنین در چند روز آینده در جنوب‌غرب و غرب کشور پدیده گردوغبار موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در این مناطق خواهد شد.

وی بیان کرد: از روز سه‌شنبه احتمال شکل‌گیری توده گردوخاک در کشور عراق و انتقال آن به بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد و انتظار می‌رود که برای روزهای پایانی هفته در غرب و جنوب‌غرب کشور شاهد کاهش کیفیت هوا باشیم.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی چند روز آینده شرق دریای عمان و برای دو روز آینده دریای خزر را مواج و متلاطم خواهد بود.

گودرزی در مورد وضعیت هوای تهران، اظهار داشت: آسمان تهران امروز صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و احتمال بارش‌های پراکنده در ارتفاعات استان وجود دارد. بیشینه دما در تهران در ایستگاه مهرآباد هم به ۳۴ درجه خواهد رسید.