تجارت ۹میلیارد دلاری کشور درخرداد/تراز تجاری درآخرین ماه بهار مثبت ۲۰۴میلیون دلار

به گزارش ماجرانیوز از گمرک کشور، سید روح اله لطیفی با تشریح کارنامه یک ماهه  تجارت غیرنفتی کشور در خرداد ماه اظهار داشت: تجارت غیرنفتی کشور در سومین ماه سال با ۱۳میلیون و ۶۲۲هزار تن کالا به  هشت میلیارد و ۹۰۲میلیون دلار رسید.   وی افزود: سهم صادرات از این میزان تجارت خارجی غیر نفتی، […]

به گزارش ماجرانیوز از گمرک کشور، سید روح اله لطیفی با تشریح کارنامه یک ماهه  تجارت غیرنفتی کشور در خرداد ماه اظهار داشت: تجارت غیرنفتی کشور در سومین ماه سال با ۱۳میلیون و ۶۲۲هزار تن کالا به  هشت میلیارد و ۹۰۲میلیون دلار رسید.  

وی افزود: سهم صادرات از این میزان تجارت خارجی غیر نفتی، ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تن کالا و به ارزش چهار میلیارد و ۵۵۳ میلیون دلار بود و واردات نیز سهم ۲ میلیون و ۹۷۲ هزار تنی کالا به ارزش چهار میلیارد و ۳۴۹ میلیون دلار داشته است.  

سخنگوی گمرک ادامه داد: با تداوم پیشتازی صادرات بر واردات، در خرداد ماه  تراز تجاری کشور مثبت ۲۰۴میلیون دلار بوده است.  

لطیفی همچنین درخصوص تغییرات تجارت در ماه گذشته خاطرنشان کرد: صادرات در خرداد امسال نسبت به خرداد سال قبل تغییری در ارزش کالای صادراتی نداشته اما  واردات به کشور در این ماه  ۶.۵ درصد افزایش یافته است.  

وی درخصوص میزان ترانزیت خارجی در خرداد ماه هم گفت: یک میلیون و ۱۱۴ هزار تن کالای خارجی در این ماه از مسیر کشورمان عبور کرده که نسبت به خرداد سال گذشته ۲۱۳ هزار تن بیشتر و با رشد ۲۴ درصدی همراه بوده است.