تجلیلی جالب از فیلم «پینوکیو»

در حالی که جشنواره «انیمیشن فیلم است» با نمایش فیلم استاپ موشن «پینوکیو» ساخته گی‌یرمو دل‌تورو به پایان رسید، این فیلم و سازنده‌اش با تشویق ایستاده حضار بدرقه شدند. پس از نمایش فیلم دل‌تورو در مورد ساخت آن صحبت کرد و گفت به انیماتورهای فیلم «پینوکیو» به عنوان بازیگرانش نگاه می‌کند. وی از روش استاپ […]

در حالی که جشنواره «انیمیشن فیلم است» با نمایش فیلم استاپ موشن «پینوکیو» ساخته گی‌یرمو دل‌تورو به پایان رسید، این فیلم و سازنده‌اش با تشویق ایستاده حضار بدرقه شدند.

پس از نمایش فیلم دل‌تورو در مورد ساخت آن صحبت کرد و گفت به انیماتورهای فیلم «پینوکیو» به عنوان بازیگرانش نگاه می‌کند. وی از روش استاپ موشن به عنوان شکلی از انیمیشن یاد کرد که در آن پیوند بین انیماتور و شخصیت از همه نزدیک‌تر است و گفت به انیماتورها می‌گفت آنها خودشان بازیگران هستند و هر چه را عروسک به آنها می‌گوید می‌توانند انجام دهند.

وی گفت دلش می‌خواهد تماشاگران ۳۰ دقیقه پس از تماشای فیلم به این نتیجه برسند که چقدر بازیگر دارد خوب بازی می‌کند.

امسال پنجمین دوره جشنواره «انیمیشن فیلم است» برگزار شد و «نیکولا کوچولو» ساخته آماندین فردون و بنجامین ماسوبر موفق به کسب جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره شد. این فیلم بهار امسال جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی را از آن خود کرده بود.

جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره هم نصیب «اژدهای پدرم» به کارگردانی نورا تومی نامزد اسکار از ایرلند رسید. جایزه تماشاگران هم به «طلوع آرورا» ساخته اینا ساهاکیان اهدا شد و در بخش فیلم کوتاه هم «بازرگانان یخ» ساخته خوائو گونزالس برنده شد.

در انیمیشن «پینوکیو» ایوان مک‌گرگور، دیوید بردلی، تیلدا سوئینتون و کیت بلانشت از جمله صداپیشه‌ها هستند. این انیمیشن که برای نتفلیکس ساخته شده با تحسین منتقدها روبه‌روشده و در وب سایت راتن تومیتوز امتیاز ۱۰۰ درصد و در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۹۲ درصد را کسب کرده است.

این فیلم از ۹ دسامبر (۱۸ آذر) در سرویس آنلاین نتفلیکس عرضه خواهد شد.

۵۷۲۴۵