تساوی دختران ایران در نخستین گام رقابت‌های هندبال جوانان جهان

به گزارش ماجرانیوز، تیم هندبال جوانان دختر ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ عملکرد خوبی بر جای گذاشت و با تساوی ۱۹ – ۱۹ کار خود را به پایان رساند. نیمه نخست این دیدار ۹ بر ۷ به سود گینه به اتمام رسید، اما در نیمه دوم ابتکار عمل در دست […]

به گزارش ماجرانیوز، تیم هندبال جوانان دختر ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ عملکرد خوبی بر جای گذاشت و با تساوی ۱۹ – ۱۹ کار خود را به پایان رساند.

نیمه نخست این دیدار ۹ بر ۷ به سود گینه به اتمام رسید، اما در نیمه دوم ابتکار عمل در دست ملی‌پوشان ایران قرار گفت و نتیجه این نیمه ۱۲ بر ۱۰ به سود ایران به پایان رسید. در پایان این دیدار با نتیجه مساوی ۱۹ – ۱۹ به اتمام رسید.

دختران ملی پوش ایران در دومین دیدار خود روز پنجشنبه دوم تیرماه از ساعت ۱۷ با تونس دیدار خواهند کرد و در آخرین دیدار مرحله گروهی روز شنبه چهارم تیرماه برابر سوئد صف‌آرایی خواهند کرد.

مهربان بدوی، الناز یارمحمدی توسکی، هانیه کریمی، هستی دوخایی، مرضیه قاراخانی، فاطمه برات‌پور، سیده لیلا حسینی، معصومه قنبری، شهرزاد نصوحی، نگار زنده‌بودی، نگین رحمانی، سیده فاطمه مریخ، مبینا حسن‌نژاد، سمانه دولتی، سارا موسی‌زاده، مائده شهبازی ترکیب تیم هندبال جوانان دختر ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان را تشکیل می‌دهند.

همچنین غلامعلی اکبرآبادی (مدیر فنی)، آزاده گیلانی (سرپرست)، مهسا معتمدی (مربی)، زهرا احمدی‌نیا (مربی دروازه‌بانان)، زهره کشاورزیان (پزشکیار) به عنوان کادر فنی تیم ملی ایران در این رقابت‌ها حضور دارند.

بیست و سومین دوره مسابقات جوانان دختر قهرمانی جهان از ۲۲ ژوئن تا ۳ جولای ۲۰۲۲ (یکم تا۱۲  تیر ۱۴۰۱) به میزبانی اسلوونی برگزار خواهد شد.

تیم هندبال جوانان دختر ایران در این مسابقات با تیم های ملی سوئد، گینه و تونس هم گروه است.

تیم ایران با کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی اسلوونی شده بود.

این برای نخستین بار در تاریخ هندبال ایران است که تیم جوانان دختر ایران به مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کرده است.