جوایز بازیگری از بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر حذف شد

بر اساس آن‌چه در فراخوان چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر آمده است، این دوره از جشنواره جایزه بازیگری در بخش‌های بین‌المللی نخواهد داشت. در بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره فیلم فجر، دو بخش سینمای سعادت و جلوه‌گاه شرق به صورت رقابتی برگزار خواهند شد که در میان جوایز آن‌ها، جایزه‌ای برای بازیگران فیلم‌های مختلف دیده […]

بر اساس آن‌چه در فراخوان چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر آمده است، این دوره از جشنواره جایزه بازیگری در بخش‌های بین‌المللی نخواهد داشت.

در بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره فیلم فجر، دو بخش سینمای سعادت و جلوه‌گاه شرق به صورت رقابتی برگزار خواهند شد که در میان جوایز آن‌ها، جایزه‌ای برای بازیگران فیلم‌های مختلف دیده نمی‌شود. هردو بخش ۵ سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، ویژه هیات داوران و بهترین دستاورد هنری خواهند داشت.

این در حالی است که در همه ادوار برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر و پیش از آن در اغلب ادوار برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر (در بخش بین‌الملل) به بازیگران فیلم‌های خارجی نیز جوایزی گاه با عنوان سیمرغ بلورین و گاه با عنوان دیپلم افتخار یا عناوین دیگر اعطا شده است.

چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با تحولات قابل توجهی نسبت به سال‌های گذشته، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ به دبیری مجتبی امینی برگزار خواهد شد.

۵۷۲۴۷