حمایت از تئاتر کودک آینده سینما را تضمین می کند

سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان فیلم شهر گربه‌ها گفت: سال هاست دعوا کرده‌ام چرا کار‌هایی که کودکان بازی کرده‌اند، اجازه اکران عمومی نمی‌گیرد. دولت، وزارت ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از کار‌های کودکان حمایت کنند تا آن‌ها بتوانند اجرای عمومی برگزار کنند. به گفته هاشمی، حمایت و کمک به اجرای کودکان […]

سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان فیلم شهر گربه‌ها گفت: سال هاست دعوا کرده‌ام چرا کار‌هایی که کودکان بازی کرده‌اند، اجازه اکران عمومی نمی‌گیرد. دولت، وزارت ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از کار‌های کودکان حمایت کنند تا آن‌ها بتوانند اجرای عمومی برگزار کنند.

به گفته هاشمی، حمایت و کمک به اجرای کودکان استعداد‌های آینده سینما و تئاتر را تضمین می‌کند. همچنین، کار با کودکان تمام زندگی هنری من را تشکیل داده است.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور ۷۰ گروه نمایشی داخلی و خارجی از یکم تا ششم تیرماه در ۱۹ سالن نمایش در همدان در حال برگزاری است. 

پیش از این، سید جواد هاشمی گفته بود، چه چیزی باعث شده که سینمای کودک شکست بخورد؟ باید برای سینمای فقیر کودک تبلیغات صورت بگیرد تا به دوران شکوفایش برگردد.