رئیس‌جمهور: جریان‌های سیاسی عراق برای برون رفت از مشکلات سیاسی توافق کنند

به گزارش ماجرانیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ظهر دوشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق با تاکید بر لزوم حفظ وحدت در عراق گفت: همه جریان‌های سیاسی اصلی عراق، با گفت وگو و تعامل، درباره راه برون رفت از مشکلات سیاسی موجود توافق کنند.   رئیس جمهور همچنین در رابطه با […]

به گزارش ماجرانیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ظهر دوشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق با تاکید بر لزوم حفظ وحدت در عراق گفت: همه جریان‌های سیاسی اصلی عراق، با گفت وگو و تعامل، درباره راه برون رفت از مشکلات سیاسی موجود توافق کنند.  

رئیس جمهور همچنین در رابطه با تحرکات دولت عراق برای بهبود فضای سیاسی منطقه، بر لزوم اجرای توافقات صورت گرفته تاکید و از سرعت گرفتن اقدامات تعاملی در پی اجرای توافقات استقبال کرد.  

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از این مکالمه بر لزوم تسهیل تردد زائرین ایرانی به ویژه در مراسم اربعین حسینی تاکید کرد که نخست وزیر عراق نیز در این زمینه قول مساعد داد.

مسائل مربوط به حضور زائرین ایرانی در اربعین را دنبال می‌کنم

نخست وزیر عراق نیز تاکید کرد که شخصا مسائل مربوط به حضور زائرین ایرانی در مراسم اربعین را دنبال خواهد کرد.  

«مصطفی الکاظمی» در ادامه این مکالمه تلفنی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان تاکید کرد که به تلاش‌های خود برای بهبود و ارتقای سطح روابط و همکاری‌های منطقه‌ای ادامه خواهد داد.