رایزنی امیرعبداللهیان با فواد حسین درباره اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ماجرانیوز، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق، برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک از جمله پیگیری توسعه و گسترش روابط دو جانبه تهران و بغداد، همچنین برخی امور مرتبط با سفر زوار ایرانی و عراقی به دو کشور مورد بررسی و […]

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ماجرانیوز، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق، برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک از جمله پیگیری توسعه و گسترش روابط دو جانبه تهران و بغداد، همچنین برخی امور مرتبط با سفر زوار ایرانی و عراقی به دو کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق بر لزوم‌ پیگیری توافقات صورت گرفته در خلال سفر نخست وزیر عراق به تهران در مورد گسترش روابط دو جانبه و همچنین تسهیل زیارت زوار ایرانی و عراقی در مناسبت های دینی و مذهبی به خصوص اربعین حسینی تاکید کردند.

امیر عبداللهیان با تشکر از کمک ها و تسهیلات بعمل آمده برای انجام سفر زائرین ایرانی در روز عرفه، همچنین هماهنگی برای زیارت زوار ایرانی در اربعین، از تلاش های طرف عراقی برای اعزام حجاج ایرانی به عربستان سعودی جهت انجام مطلوب فریضه حج تمتع قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با همتای عراقی خود موضوع احتمال از سرگیری اعزام حجاج ایرانی به عمره مفرده را مورد بحث و گفتگو قرار داد و ابراز امیدواری کرد مقدمات و تسهیلات لازم برای از سرگیری عمره متناسب با شرائط کرونا فراهم شود.

وزیر امور خارجه عراق نیز ضمن اعلام آمادگی جهت تداوم مساعدت برای تسهیل امور مربوط به سفر زوار عرفه و اربعین و همچنین مناسک حج، بر آمادگی دولت عراق جهت فراهم کردن زمینه‌های لازم برای برگزاری مناسب زیارت اربعین تاکید کرد.

 فؤاد حسین تاکید کرد دولت عراق حداکثر تلاش خود را برای تسهیل سفر زائرین حسینی و برگزاری هر چه باشکوه مراسم اربعین به کار خواهد گرفت.