رشد ۵۴ درصدی تولید مسواک در ۵ ماهه امسال

به گزارش خبرنگار اقتصادی ماجرانیوز، “امید قالیباف” افزود: در همین مدت مقدار واردات مسواک نیز ۱۷.۵ درصد کاهش داشت که نشان دهنده ادامه سیاست تقویت تولید داخل و کاهش واردات است. مشاور رسانه‌ای وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اصل حمایت از ساخت داخل، گفت: تولید مسواک از ۲۲ میلیون عدد در سال […]

به گزارش خبرنگار اقتصادی ماجرانیوز، “امید قالیباف” افزود: در همین مدت مقدار واردات مسواک نیز ۱۷.۵ درصد کاهش داشت که نشان دهنده ادامه سیاست تقویت تولید داخل و کاهش واردات است.

مشاور رسانه‌ای وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اصل حمایت از ساخت داخل، گفت: تولید مسواک از ۲۲ میلیون عدد در سال ۹۸ به ۶۲ میلیون عدد در سال ۱۴۰۰ رسید و واردات نیز از ۲۵ میلیون عدد در سال ۹۸ به ۱۱ میلیون عدد در سال گذشته کاهش داشت.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید مسواک در سال جاری به رکورد ۱۰۰ میلیون عدد برسد.

سخنگوی صمت خاطرنشان کرد: سرانه مصرف مسواک در جهان به‌ازای هر نفر چهار عدد در سال است و اگر ۸۰ میلیون نفر مصرف‌کننده مسواک باشند، سالیانه به ۳۲۰ میلیون مسواک نیازمندیم که باید برای تنظیم بازار این محصول سلامت محور واردات نیز داشته باشیم.

قالیباف تاکید کرد: روند افزایشی تولید داخل به‌زودی به سطح نیاز کشور می‌رسد و وزارت صمت از طریق تعرفه گذاری یا ممنوعیت واردات از تولید داخل حمایت خواهد کرد.