«زاکانی» از شهرداری نمی‌رود/ ۸۴ نامگذاری شورای شهر تهران در یکسال

در پی انتشار تصاویری از رای دیوای عدالت درباره شهردار تهران، رئیس شورای شهر تهران گفت: این مسئله ارتباطی با آقای زاکانی ندارد و آقای زاکانی نمی رود به گزارش ایسنا، مهدی چمران در نشست امروز با خبرنگاران که همراه با نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، با اشاره به مشکلات تامین منابع […]

در پی انتشار تصاویری از رای دیوای عدالت درباره شهردار تهران، رئیس شورای شهر تهران گفت: این مسئله ارتباطی با آقای زاکانی ندارد و آقای زاکانی نمی رود

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در نشست امروز با خبرنگاران که همراه با نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، با اشاره به مشکلات تامین منابع مالی شهرداری تهران گفت: ما در یک دوگانه ای قرار داریم میان کسب درآمد شهرداری تهران  و آسایش و آرامش مردم که از اهمیت بسزائی برای ما برخودار است لذا باید تلاش کنیم درآمد منطقی باشد و کسانی این درامدها را پرداخت کنند که توان لازم را دارند.

وی افزود: لایحه درامدهای پایدار شهرداری که به تصویب رسیده است ما روی یک دو مورد انتقاد داریم به ویژه در خصوص تعیین عوارض که به شکلی از شوراها گرفته شده و به وزارت کشور داده شده است.  موارد دیگر لایحه خوب است.

چمران ادامه داد: انچه که مهم است آسایش مردم و بحث عدالت اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم در ۸۳ جلسه ای که داشت ۲۹ طرح و ۴۲ لایحه شهرداری اعلام وصول شده است. در این مدت ۶۴ مصوبه داشته ایم  و به شش اعتراض هیات تطبیق پاسخ داده ایم که از این میان سه مورد به هیات حل اختلاف مرکزی وزارت کشور ارسال شده که دو مورد به نفع مصوبه  ما رای داده شد و یک مورد هم در ارتباط با کمیسیون ماده ۱۰۰  بود که تا تعیین تکلیف ماده ۱۰۰ در مجلس شورای اسلامی مسکوت ماند.

بررسی ۲۲۲ پرونده مربوط به باغات

وی ادامه داد: در ارتباط با باغات ۲۲۲ پرونده پس از بررسی به مصوبه منجر شد این در شرایطی است که در ابتدای این دوره با انبوهی از پرونده باغات در کمیسیون ماده ۷ و شورا مواجه بودیم اما خوشبختانه امروز رسیدگی به پرونده باغات به روز شده است و هر پرونده ای در هرهفته ای که می آمد همان هفته نیز مورد بررسی قرار می گیرد این در شرایطی است که پیشتر برخی از مردم گلایه داشتند چرا که پیش از شش ماه منتظر تعیین تکلیف پرونده خود بودند که خوشبختانه توانستیم در این زمینه حرکت سریعی داشته باشیم.

چمران تاکید کرد: البته در مورد باغات ما انتقاد داریم چرا که سال گذشته حتی یک پرونده منجر به صدور پروانه نشده است. مردم نمی تواند زمینی متری حدود صد میلیون تومان را مورد استفاده قرار دهند و تنها استفاده از دو طبقه در زمین برای آنها به صرفه نیست. لذا کسی به سراغ اخذ پروانه نمی رود. زمانی شمال شهر تهران یعنی شمیرانات همگی باغ بود و کل تهران یک باغ شهر بود  و امروز این طرح به شهر آجر آهن وسیمان تبدیل شده است قطعا باید به گونه ای کار کنیم که مالکان باغها نسبت به درختان احساس کینه نداشته باشد به سمت  خشک کردن درختان نروند و در جهت نگهداشت انها اقدام کنند.

تصمیم گیری شورا برای ۸۴ نامگذاری در سطح شهر تهران

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به تصمیم گیری شورا برای ۸۴ نامگذاری معبر و میدان در سطح شهر تهران گفت:  در این مدت ۱۲۵ نماینده نیز برای نهادهای مختلف معرفی شدند ، اعضا ۲۳۷ تذکر به شهردار و شهرداری داشتند و ۳۰ نطق پیش از دستور انجام شد و سه مجمع عمومی برای شرکت اتوبوسرانی برگزار شد.

وی ادامه داد: ظرف یک سال نخست شورای شهر تهران در دوره ششم اعضا دیدارهای متعددی با مردم داشتند و ارتباط مردمی شکل گرفته است. و به تبع آن درک صحیح روشن و شفافی از مشکلات مردم برای اعضای شورا شکل گرفته است برخی از اعضا در هر هفته در یک منطقه حاضر شدند و هر کس با روش خاصی ارتباط خود با مردم را برقرار کرده است.

وی با تاکید بر نقش خبرنگاران و رسانه ها برای روشن سازی مسائل مختلف شهری گفت: برای مثال در حوزه ساماندهی بازار آهن تهران نیاز به همکاری خبرنگاران و رسانه ها داریم تا فضای درست تبلیغاتی به وجود بیاید. در ارتباط بامعلولین نیز کارهای بسیار زیادی شده است و از سوی دیگر کارهای زیادی نیز باقی مانده است که باید تلاش شود مشکلات انها حل و فصل شود.

چمران ادامه داد: در اینمدت اگر تذکری دادیم و جواب ان را نگرفتیم قطعا تا حصول جواب صحیح و مناسب پیگیری ها را ادامه می دهیم برای مثال در مورد کانال ری – ورامین نامه ای به وزارت نیرو نوشتم و در خواست پوشیده شدن این کانال را کردم اما پاسخ صحیح دریافت نکردیم لذا در چنین موردی نیاز به کمک رسانه ها داریم به هر ترتیب چه شهرداری و چه نهادهای دیگر اگر پاسخ صحیح ندهند ما دست از پیگیری برنخواهیم داشت.

انتهای پیام