سردار سلامی: آماده پاسخ به تهدیدها در هر سطحی هستیم

به گزارش ماجرانیوز، سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز پنجشنبه به مناسبت گرامیداشت روز صنعت اقتصادی کشور در بازدید از نمایشگاه پدافند هوایی و الکترونیک وزارت دفاع با قدردانی از متخصصان، دانشمندان و تلاشگران مومن، متعهد و جهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: طی بارها بازدید از تجهیزات و سامانه‌های تولید شده در مجموعه […]

به گزارش ماجرانیوز، سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز پنجشنبه به مناسبت گرامیداشت روز صنعت اقتصادی کشور در بازدید از نمایشگاه پدافند هوایی و الکترونیک وزارت دفاع با قدردانی از متخصصان، دانشمندان و تلاشگران مومن، متعهد و جهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: طی بارها بازدید از تجهیزات و سامانه‌های تولید شده در مجموعه وزارت دفاع با توانمندی‌های دفاعی و دستاوردهای این سازمان آشنا بودم؛ اما آنچه امروز حائز اهمیت است تغییر مسیر خطیِ روند قدرت به روند غیر خطی شتاب‌دار است و این به معنای جهش در پیشرفت فناوری‌های دفاعی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با توضیح دستاوردهای به نمایش درآمده با موضوعات جنگ الکترونیک، پدافند هوایی، پهپادها، موشک‌های کروز گفت: پیشرفت‌های رخ داده در عرصه دفاعی شکوهمند، اقتدارآمیز، بازدارنده و منطبق بر دو واقعیت پیشرفت‌های فناوری در سطح جهانی و ناتوانمندسازی اقدامات دشمن در حوزه پدافندی است.

سردار سلامی با بیان اینکه ضروری بود در برابر توانمندی‌ها و سرعت تکنولوژی جهانی بتوانیم تجهیزات و سامانه‌های پدافندی خود را تقویت و فاصله تاریخی خود را با کشورهای پیشرفته کم کنیم، افزود: بحمدالله این اتفاق امروز رخ داده و نیروهای مسلح در زمینه‌های مختلف دفاعی از جمله حوزه الکترونیک به عنوان فناوری پیشرفته و سطح بالا به موفقیت‌های تصمیم ساز دست یافته است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح در حوزه تحقیقات دفاعی نیز فاصله با کشورهای صنعتی را پایان بخشیده است، تصریح کرد: این اتفاق در علوم و فناوری‌ها در یک نظام و منظومه هماهنگ روی داده است و در واقع دستاوردهای دفاعی پیشرفته که امروز می‌بینیم محصول پیشرفت در چند دانش و ترکیب هماهنگ این دانش‌ها با یکدیگر است.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ترکیب و استفاده صحیح از فناوری‌ها نتیجه مدیریت، مهندسی و حتی معماری شکل ظاهری سامانه‌ها است.

سردار سلامی با بیان اینکه در حوزه بردهای مخلتف پدافند از تنوع محصولات مختلف برخوردار هستیم، گفت: به برکت هوشمندی در این حوزه بحمدالله کمبود و خلایی نداریم و آماده پاسخ به تهدیدات در هر سطح هستیم.

وی با تاکید بر اینکه به‌رغم همه محدودیت‌ها، تحریم‌ها، بدعهدی‌ها و کارشکنی‌های بیگانگان امروز با تکیه بر جوانان نخبه همین مرز و بوم به توانمندی‌های مناسبی و افتخارآمیزی دست یافته‌ایم، یادآور شد: این شکوه و عظمت هم در سازمان جهاد و خود کفایی نیروهای ارتش و سپاه و هم در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محقق شده است.

فرمانده کل سپاه، علوم و فناوری‌های بومی را «خودمولد» و منتج به رشد و پیشرفت و توسعه روز افزون توصیف و تأکید کرد: تنها قدرتی موثر و بازدارنده است که مبنا و منشأ بومی و ملی داشته باشد.

سردارسلامی با بیان اینکه مشاهده دستاوردهای نمایشگاه وزارت دفاع قابل تحسین و نمایانگر توانایی‌های بالای جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی است گفت: امروز سیستم دفاعی و نظامی کشور صرفا یک توانمندی معکوس سازی، تقلیدسازی و شبیه‌سازی مدل‌های خارجی صرف نیست و مشاهده آرایه‌های متنوع نظامی و دفاعی، بیانگر اشباع نیروهای مسلح از روی آوری به بیگانگان است.

وی با اشاره به تلاش نخبگان و دانشمندان نظامی و دفاعی در خصوص دستیابی به فناوری‌های بومی گفت: امروز روش روی‌آوری‌ها برعکس شده و برخی قدرت‌های رده نخست دنیا تمایل به خرید تجهیزات نظامی و دفاعی از جمهوری اسلامی دارند که البته این موضوع محقق شده و هم اکنون در حال استفاده و آموزش هستند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیشرفت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم‌های نامشروع و ظالمانه حاصل شده است گفت: این دستاوردها در دل جوانان این مرز و بوم تولید امید و انگیزه می‌کند و اگر امروز می‌بینیم که ایران اسلامی کانون توجه جهانیان است به دلیل قدرت این سرزمین است؛ و این واقعیتی انکارناپذیر است که در جغرافیای سیاسی جهان نام هیچ قدرت ضعیفی ثبت نمی‌شود.