سهرابی: شیوه جذب بازیکن دور از عدالت است/هواداران هم فوتبال ایران را رها می‌کنند

به گزارش ماجرانیوز، میرمعصوم سهرابی به عنوان یکی از مدیران باشگاه‌های خصوصی درمورد نقل و انتقالات و رقابت با باشگاه‌های دولتی اظهار داشت: زمانی که هیچ امکانات و ویژگی جدیدی به فوتبال ما اضافه نشده و تغییری حس نمی‌شود، گرانی لیگ هیچ دلیلی ندارد و باید دلایل آن را بررسی کرد. وی ادامه داد: مسئله […]

به گزارش ماجرانیوز، میرمعصوم سهرابی به عنوان یکی از مدیران باشگاه‌های خصوصی درمورد نقل و انتقالات و رقابت با باشگاه‌های دولتی اظهار داشت: زمانی که هیچ امکانات و ویژگی جدیدی به فوتبال ما اضافه نشده و تغییری حس نمی‌شود، گرانی لیگ هیچ دلیلی ندارد و باید دلایل آن را بررسی کرد.

وی ادامه داد: مسئله این است چه کسانی از این گرانی سود می‌برند که درحال دامن زدن به آن هستند. قیمت لیگ‌های درجه ۲ اروپایی از ما پایین تر است و با این روند که حتی در تامین ورزشگاه برای تیم‌ها مشکل داریم، فوتبال ما بیشتر از همیشه باید احساس خطر کند.

مدیرعامل‌ تراکتور گفت: با اینکه باشگاه‌های ما هزینه‌های میلیاردی می‌کنند اما باز هم سطح فوتبالمان تاسف بار است.

وی افزود: با این اوضاع دور از عدالت، قهرمانی هیچ ارزشی ندارد و به زودی هواداران فوتبال را هم از دست می‌دهیم. پیشنهاد می‌کنم که تیم‌هایی که می‌توانند به راحتی پول خرج کنند را در لیگ دیگری فعال کنند تا اندکی رقابت وانگیزه برای باقی تیم‌ها نیز معنا بگیرد.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در خصوص منابع مالی باشگاهش برای نقل‌ و انتقالات بیان کرد: ما مثل خیلی از تیم‌ها دولتی نیستیم و درحال حاضر برای حفظ بازیکنان خودمان نیز به مشکل خوردیم و مقابل انتظار هواداران نمی‌توانیم کاری کنیم. براساس بودجه‌بندی، ما هم باید بودجه دریافت کنیم و قراردادها باید ۲۵ درصد افزایش یابد.

سهرابی گفت: بهتر است سقف ۶ یا هفت میلیاردی برای قرارداد برای بازیکنان مشخص کنیم و بازیکنان ملی نیز درصدی افزایش داشته باشند. درکنار این مسئله باید برای بودجه باشگاه‌ها هم سطح مشخص شود تا عدالت در جذب بازیکن رعایت شود. سهمیه بازیکنان خارجی هم اگر افزایش پیدا کند، کمک بسیاری به سطح فوتبال ما می‌شود.