سکه کانال تغییر داد/ پیش‌بینی جالب قیمت طلا و سکه در آینده

به گزارش . ماجرانیوز، گزارش‌ها نشان می‌دهد که هر قطعه سکه امامی طی یک هفته گذشته یک کانال عقب رفته و از ۱۵ میلیون تومان، وارد کانال ۱۴ میلیون تومانی شده است. در حالی سکه امامی در اولین لحظه معاملات شنبه هفته گذشته ۱۵ میلیون و ۴۲ هزار تومان بود، در آخرین لحظه معاملاتی هفته، […]

به گزارش . ماجرانیوز، گزارش‌ها نشان می‌دهد که هر قطعه سکه امامی طی یک هفته گذشته یک کانال عقب رفته و از ۱۵ میلیون تومان، وارد کانال ۱۴ میلیون تومانی شده است.

در حالی سکه امامی در اولین لحظه معاملات شنبه هفته گذشته ۱۵ میلیون و ۴۲ هزار تومان بود، در آخرین لحظه معاملاتی هفته، به ۱۴ میلیون و ۹۰۲ تومان کاهش یافته است.

این در حالی سکه با ریزش ۱۴۰ تومانی طی هفته گذشته مواجه شده است.

به این ترتیب در بازار تهران در پایان معاملات هفته گذشته نیم‌سکه ۸ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان و سکه گرمی ۳ میلیون و ۳۷ هزار تومان بود.

در این‌میان، عملکرد بازار طلا نیز از افت قیمت‌ها حکایت دارد، تا جایی که هر گرم طلای ۱۸ از یک میلیون و ۳۶۱ هزار و ۹۰۰ تومان به یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت.

در این میان، محمد کشتی آرای، فعال بازار طلا در خصوص تحولات بازار طلا در هفته پایانی مهرماه اظهار داشت: هفته با ثباتی را در بازار طلا شاهد بودیم و عرصه و تقاضا متناسب بوده و کمی هم بازار با رکود همراه بود. وی ادامه داد: حباب سکه چون عرضه‌ای در برابر تقاضای معمول بازار وجود ندارد همچنان بالاست و حتی در مقایسه با هفته گذشته با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی مواجه بوده است.

این کارشناس بازار طلا درباره نوسان بالای قیمت در طلای آب شده گفت: طلای آب شده حساس‌ترین قسمت بازار است به این دلیل که قیمت طلا، تولید و توزیع انواع مصنوعات بستگی به طلای آب شده دارد بنابراین قیمت طلای آب شده در طول روز گاهی اوقات ۲۰ مرتبه تغییر می‌کند و آنچه اهمیت دارد میزان نوسان آن است و در این هفته در دامنه ۹۰ هزار تومان نوسان داشت.

کشتی آرای در خصوص پیش‌بینی بازار طلا در روزهای آینده گفت: بازار ارز به عنوان یکی از شاخص‌های متاثر بر بازار طلا همواره تحت تاثیر مذاکرات هسته‌ای بوده است و با توجه به اینکه گفته شده مذاکرات متوقف شده است و در این مدت نوسان قیمتی در بازار ارز نداشتیم پیش‌بینی می‌کنیم نرخ ارز ثابت بماند.

وی عنوان کرد: بهای انس جهانی نیز با تغییراتی که در این هفته با آن مواجه بود و سیر نزولی داشت به نظر می‌رسد قیمت جهانی طلا نیز میل به افزایش ندارد بنابراین در هفته آینده نیز همین روال را خواهیم داشت و تغییرات زیادی را در قیمت سکه و طلا پیش‌بینی نمی‌کنیم، زیرا اتفاق خاص سیاسی و اقتصادی پیش رو نداریم که بر بهای طلا، سکه و ارز تاثیر بگذارد.

۲۲۳۲۲۵