صادرات ۶۴ میلیون یورو پسته ایران به اروپا در ۴ ماه

به گزارش ماجرانیوز، مرکز آماری یورو استات از صادرات ۶۴.۲۲۸ میلیون یورویی پسته ایران به اروپا در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ خبر داد. صادرات پسته ایران به اتحادیه اروپا در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. ایران در ۴ ماهه نخست سال […]

به گزارش ماجرانیوز، مرکز آماری یورو استات از صادرات ۶۴.۲۲۸ میلیون یورویی پسته ایران به اروپا در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ خبر داد.

صادرات پسته ایران به اتحادیه اروپا در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. ایران در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۷۵.۵۹۷ میلیون یورو پسته به اروپا صادر کرده بود.

صادرات پسته با پوست ایران به اروپا در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ با افت ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۲۷.۴۵۶ میلیون یورو رسیده است. ایران در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۱ بالغ بر ۴۸.۵۰۶ میلیون یورو پسته با پوست به اروپا صادر کرده بود.

اما صادرات مغز پسته ایران به اروپا در این دوره با رشد قابل توجه ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳۶.۷۷۲ میلیون یورو رسیده است. ایران در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۲۷.۰۹۱ میلیون یورو مغز پسته به اروپا صادر کرده بود.

آلمان، اسپانیا و ایتالیا از جمله بزرگترین واردکنندگان پسته از ایران در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ بوده‌اند

بر اساس این گزارش در سال ۲۰۲۱ صادرات پسته ایران به اروپا بالغ بر ۱۹۲ میلیون یورو بوده که این رقم نسبت به صادرات ۱۹۱ میلیون یورویی سال ۲۰۲۰ تغییر محسوسی نداشته است.