عبدالملکی چه نظری درباره مناطق آزاد دارد؟

به گزارش . ماجرانیوز، حجت‌الله عبدالملکی، یکی از مهمترین منتقدان افزایش تعداد مناطق آزاد بود. وی در صفحه‌ی شخصی خود در پلتفرم فیلتر شده‌ی توییتر خطاب به نمایندگان مجلس، در انتقاد از افزایش تعداد مناطق آزاد نوشته است: ایجاد هشت منطقه آزاد جدید را با همکاری هم تصویب کردید. دمتان گرم، از اختیاراتی که مردم […]

به گزارش . ماجرانیوز، حجت‌الله عبدالملکی، یکی از مهمترین منتقدان افزایش تعداد مناطق آزاد بود. وی در صفحه‌ی شخصی خود در پلتفرم فیلتر شده‌ی توییتر خطاب به نمایندگان مجلس، در انتقاد از افزایش تعداد مناطق آزاد نوشته است: ایجاد هشت منطقه آزاد جدید را با همکاری هم تصویب کردید. دمتان گرم، از اختیاراتی که مردم در اختیارتان گذاشتند، استفاده کردید اما وجدانا اسم اقتصاد مقاومتی روی آن نگذارید.
وی همچنین در توییتی دیگر نوشت: جای نمایندگان محترم بودم مصلحت کشور و آخرت خودم رو به دنیای دیگران نمی‌فروختم. نمایندگان با تصویب اشتباه فردای قیامت گیرن.

عبدالملکی

انتقاد وی البته تنها به ماجرای افزایش تعداد مناطق آزاد نیست. وی در توییتی صراحتا اعلام کرده است: مناطق آزاد لطمه بزرگی به عملکرد و فرهنگ اقتصادی کشور بوده! انتظار می‌رفت مجلس در برابر خواسته غیر منطقی افزایش هفت منطقه ازاد جدید مقاومت کند.
وی ادامه داده است: مناطق آزاد که قرار بوده قطب صادرات کشور باشند، به درگاه فراخ واردات کالاهای خارجی و از آن بدتر پمپاژ فرهنگ مصرفی غربی شده!
عبدالملکی گفته است: تنها به این شرط افزایش تعداد مناطق آزاد قابل قبول می‌تواند باشد که در اصلاح قانون مناطق آزاد منبع درآمدی از واردات به صادرات تبدیل شود.

عبدالملکی

وی البته شرحی از وضعیت مناطق آزاد نیز داده و گفته است رشد بی‌حساب و کتاب مناطق آزاد یک نتیجه‌اش این می‌شود که در جایی مثل بشاگرد هم گاهی باید مدتها دنبال یک نوشیدنی ایرانی بگردی.
پیش از این زمزمه‌هایی در خصوص جایگزینی حجت عبدالملکی به جای سعید محمد در مناطق آزاد به گوش می‌رسید. عبدالملکی در خرداد ماه امسال در پی افزایش شدید فشار نمایندگان مجلس استعفا داد. برخی استعفا را راه گریزی برای پیشگیری از استیضاح در این دولت می‌دانستند.