غرب توافق را معطل کند، گزینه‌های دیگری روی میز می‌گذاریم/ باید دست ایران روی ماشه باشد

محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ماجرانیوز با بیان اینکه هرگونه معاهده بین المللی بدون تضمین فاقد ارزش است، گفت: با توجه به تجربه گذشته، غربی‌ها ثابت کردند که در اجرای تعهداتشان قابل اعتماد نیستند به همین دلیل جمهوری اسلامی به دنبال اخذ تضمین برای توافق است، البته نمایندگان مجلس […]

محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ماجرانیوز با بیان اینکه هرگونه معاهده بین المللی بدون تضمین فاقد ارزش است، گفت: با توجه به تجربه گذشته، غربی‌ها ثابت کردند که در اجرای تعهداتشان قابل اعتماد نیستند به همین دلیل جمهوری اسلامی به دنبال اخذ تضمین برای توافق است، البته نمایندگان مجلس نیز بر لزوم اخذ تضمین حساسیت دارند و اصولا نباید بدون اخذ تضمین قراردادی را امضا کرد.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هر توافقی که ایران را از امتیازات مورد نظر محروم و محدود کند مورد پذیرش ملت ایران نخواهد بود، جمهوری اسلامی در شرایط اقتدار قرار دارد لذا وزارت امورخارجه در میدان دیپلماسی می‌تواند با قدرت بیشتری عمل کند .

انسجام سیاسی در کشور و عبور از شرایط تحریمی، آمریکا  را وادار به عقب نشینی کرد

وی با توجه به اقدامات دولت سیزدهم در روند مذاکرات و مقابله با زیاده خواهی غرب، گفت: برگ های برنده ایران در این دور از مذاکرات کمک کرد تا تیم مذاکره کننده با اقتدار بیشتری برای حفظ منافع ملی ایران تلاش کنند، انسجام سیاسی در کشور، رهبری هوشمند و  عبور از شرایط تحریمی وضعیتی را در عرصه بین الملل و صحنه مذاکرت ایجاد کرد که  آمریکا وادار به عقب نشینی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت با تحمل سختی ها برای حفظ عزت ایران و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی  برخی از تحریم ها را خنثی و برخی را با خودکفایی بلااثر کردیم البته  اجرای قانون راهبردی مجلس هم  بخشی از دستاوردهای از دست رفته  ایران  در بخش هسته ای بازتولید کرد و این برگ برنده ای بود تا بتوانیم با اقتدار این دور از مذاکرات را به  پیش ببریم.

غرب توافق را معطل کند، گزینه‌های دیگری روی میز می‌گذاریم

عباس زاده مشکینی توافق برد- برد را برای تامین منافع  ملی ایران مهم ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی با این منطق مذاکره می‌کند البته غربی ها بیشتر از ایران به مذاکره نیاز دارند ما با تمام قوا به دنبال پایان دادن به مذاکرات با توجه به اهداف مورد نظر هستیم و  اما اگر طرف غربی نخواهد توافق کند گزینه‌های دیگری بر روی میز داریم و دست ایران در این زمینه خالی نیست.

توافق باید به گونه‌ای طراحی شود که دست ایران روی ماشه باشد

نماینده مردم مشکین شهر در پاسخ به سوالی که آیا حل مسائل پادمانی تضمینی برای رفع تحریم ها خواهد بود؟ گفت: این کار یک مقدمه است و می تواند دیوار خراب شده اعتماد بین ایران و غرب را ترمیم کند و باید به گونه ای طراحی شود که ماشه دست  ایران باشد.

ارتباط با غرب هم  تنها راه پیشرفت کشور نیست

عباس زاده  با اشاره به اقدامات دولت در تامین واکسن  کرونا بدون پیوستن به برجام اظهار داشت: در دنیای فعلی و کشورداری همه چیز به هم وابسته است ولی با تدبیر و هوشمندی می توان مسائل را حل کرد برای پیشرفت یک راه وجود ندارد  و ارتباط با غرب هم  تنها راه پیشرفت نیست و در برخی مقاطع ارتباط با غرب مانع پیشرفت است.

وی افزود: بزرگترین منبع برای توسعه کشور مردم هستند باید ظرفیت مردم را به میدان  آورد.اتکا به مردم ارزشمند تر و موثرتر از چاههای نفت، برجام و ارتباط با غرب است امیدوارم دولت با درایت و هوشمندی و اتکا به ظرفیت‌های داخلی روند مذاکرات را پیش ببرد تا هیچ قدرتی نتواند در مقابل ملت ایران ایستادگی کند.