معاون دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا: نظام از دست نرفته اما ضربه خورده‌ایم / جاهایی هم غفلت‌هایی داشته‌ایم / قرار بر جذب حداکثری است و نه تقابل

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا گفت: آنچه اخیرا افتاده از سوی کسانی است که چشم دیدن اقتدار و استقلال نظام را ندارند و هدف از اغتشاشات هم از بین بردن اقتدار و استقلال کشور است. سردار رسول سنایی راد شنبه شب در روایت یک آشوب به همراه پرسش و پاسخ که […]

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا گفت: آنچه اخیرا افتاده از سوی کسانی است که چشم دیدن اقتدار و استقلال نظام را ندارند و هدف از اغتشاشات هم از بین بردن اقتدار و استقلال کشور است.

سردار رسول سنایی راد شنبه شب در روایت یک آشوب به همراه پرسش و پاسخ که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: اغتشاشات یک نوع فشل سازی و سرگرم سازی است که این کارکرد را دشمن برای مهار رقیب و فرسایش قدرت وی استفاده می‌کند و اسم آن بی‌ثباتی سازنده گذاشته‌اند.

وی بیان کرد: فقط خواست دشمن نبود و ضعف داخلی از جمله عقب افتادگی از تحولات، تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و راهبردها هم بود.

سردار سنایی‌ راد با بیان اینکه ما چاره‌ای نداریم که از فضای مجازی استفاده کنیم اما باید مدیریت شود، بیان کرد: البته در این حوادث با یک تغییرات و گسست نسلی هم مواجه شده‌ایم، لیدرها معمولا سن و سال دارند و آموزش دیده‌اند اما در کنار گود ایستاده‌اند و مدیریت می‌کنند اما در بدنه آشوب‌ها، افراد هیجانی کم سن و سالی هم داشتیم که دنبال ماجراجویی بودند.

وی عنوان کرد: نظام از دست نرفته اما ضربه خورده‌ایم، به فرمایش مقام معظم رهبری برخی فرزندان نظام هستند اما این‌ها کنار دست لیدرهایی آمدند که می‌خواستند سری به تن نظام نباشد و از این موضوع ابزاری برای کشته سازی بسازد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا تشریح کرد: در اغتشاشات اخیر ورود افراد متفاوت بود، برخی افراد با پرداخت پول به میدان آمدند، برخی هیجانی و عناصر غربی هم برای رصد میدانی آمده بودند و در کردستان پایگاه، اتاق فکر و اتاق عملیات زدند، پس همه افراد را نباید قاطی کنیم.

سردار سنایی راد ادامه داد: در اغتشاشات اخیر ۵۰ و ۶۰ نفر منافق، حدود ۲۰۰ نفر سلطنت طلب و افراد کومله و دموکرات دستگیر شدند که این افراد به دنبال تجزیه ایران هستند که فعلا تاکتیکی با هم به وحدت رسیده‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین برخی از فعالان سیاسی و اجتماعی از جمله سلبریتی‌ها و یا برخی فعالین سیاسی عقب مانده در رقابت‌ها هم در این حواشی به دنبال سود و شهرت هستند، همچنین جابجایی گروه‌های مرجع هم اتفاق افتاده است که در این ماجرا بهره خودشان را می‌برند و دنبال بهره هستند.

سردار سنایی راد تصریح کرد: امروز با یک پدیده اجتماعی چند بعدی و چند لایه مواجه هستیم که دشمن هم به دنبال موج سواری است و همچنین با جنگ ترکیبی موثر از فشار اقتصادی تا جنگ شناختی و روانی برای شوراندن مردم بکاربردند که حربه آن هم بی‌ثباتی سازنده است.

وی با بیان اینکه دشمن برای اقدامات اخیر هزینه کرده است، بیان کرد: یک جاهایی هم ما غفلت‌های داشته‌ایم؛ از جمله در دوران کرونا و استفاده بیش اندازه جوانان از فضای مجازی را داشتیم پس باید نگذاریم در این موضوعات دشمن به اهداف خود دست یابد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا مایوس‌سازی و بی‌اعتماد کردن را از حربه‌های دشمن در جنگ شناختی دانست و گفت: مرگ مهسا بهانه بود و ۶۵ درصد افرادی که دستگیر شدند، اذعان داشتند که مرگ مهسا برای ما مهم نبود پس دعوا بر سر حجاب هم نبود و بلکه بر سر استقلال و اقتدار کشور است.

سردار سنایی راد ادامه داد: آنها خوشحال می‌شوند که دانشگاه‌های ما تعطیل شوند چرا که علم و فناوری از ابزار اصلی قدرت است و سرمایه‌های ما همین جوانان هستند.

وی تصریح کرد: در این موضوع قرار بر جذب حداکثری و قرار بر تقابل نیست، اینجاست که باید نظام خویشتن داری در برابر جمعیت درونی داشته باشد، باید در برابر جمعیت درونی انعطاف داریم چرا که به گفته سردار شهید سلیمانی اینها بخشی از فرزندان خودمان هستند.

سردار سنایی عنوان کرد: ما باید تحمل و مدرا داشته باشیم و با بردباری به دنبال جذب حداکثری باشیم و همچنین تفاوت‌ها را بپذیریم و باب گفت و گو را با کرسی‌های آزاد اندیشی باز کنیم، از طرفی هم چون فراوانی افراد بین ۱۷ تا ۲۱ سال سن دارد القاء پذیری هم بسیار تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: اما لیدرها دارای سن بالا و عنصر سفید گروهک‌ها هستند که در تحریک افراد نقش دارند، اما برخی افراد هم دچار رفتار هیجانی و دچار خطای محاسباتی شدند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه در این خصوص اتاق فکرهای تشکیل شده اما باید اهم و مهم و برخورد حکیمانه داشته باشیم، بیان کرد: اکنون و در گام نخست باید اقدامات همه ما در راستای فرونشاندن اغتشاشات و التهابات باشد.

سردار سنایی راد عنوان کرد: در این موضوع ۷۵ درصد والدین که فرزندانشان دستگیر شده‌اند، همراهی نکردند و مردم هم به دلیل داشتن باورهای بالای دینی همراهی نکردند.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰