موفقیت‌های پویانمایی سمپاش ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین: این انیمیشن جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز گذشته برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن از سومین جشنواره جهانی فیلم «بهترین» در کشور آلمان شد. حال در جدیدترین حضور خود در بخش بین‌الملل فیلم‌های کوتاه به همراه دو فیلم ایرانی دیگر و فیلم‌هایی از کشورهای ترکیه، برزیل، کرواسی، آلمان، […]

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین: این انیمیشن جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز گذشته برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن از سومین جشنواره جهانی فیلم «بهترین» در کشور آلمان شد. حال در جدیدترین حضور خود در بخش بین‌الملل فیلم‌های کوتاه به همراه دو فیلم ایرانی دیگر و فیلم‌هایی از کشورهای ترکیه، برزیل، کرواسی، آلمان، اتریش، مقدونیه، مونته‌نگرو، قزاقستان، فرانسه، آمریکا و هلند به رقابت پرداخت.

در خلاصه داستان انیمیشن «سمپاش» که تاکنون موفقیت‌های زیادی در جشنواره‌های بین‌المللی کسب کرده، آمده است: در ویرانشهری در آینده‌ای نامعلوم ارتشی به نام سمپاش‌ها بر شهر حکومت می‌کنند که رویش هر گونه گل و روییدنی ممنوع است. یکی از سربازان به ‌واسطه پسرکی با گروهی که به ‌طور پنهانی از گیاهان مراقبت می‌کند آشنا می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم «ادنا» که به «جشنواره توپ طلایی» نیز شهرت دارد، یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم ترکیه است که قدمت ۲۹ ساله دارد.

بر اساس این خبر، میهمانان این جشنواره می‌توانند از تمامی رویدادهای آن، اعم از نمایش فیلم، کارگاه‌های آموزشی بهره ببرند و با فیلم‌سازان، فیلمنامه‌نویسان و بازیگران برجسته دیدار کنند.

بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «ادنا» از ۲۱ تا ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ (۱۲ تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲) در شهر ادنا کشور ترکیه برگزار شد.

۵۵۵۵