نقش مرجعیت سبب فروکش کردن ناآرامی‌های عراق شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پارلمانی ماجرانیوز، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در نشست علنی عصر روز سه‌شنبه (۸ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل ۲، ۳، ۵ و ۶ قانون اساسی درباره نقش ولایت فقیه و مرجعیت در تذکری گفت: بخشی از تاثیر نقش مرجعیت را باید در فروکش کردن اغتشاش‌هایی که در عراق صورت […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پارلمانی ماجرانیوز، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در نشست علنی عصر روز سه‌شنبه (۸ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل ۲، ۳، ۵ و ۶ قانون اساسی درباره نقش ولایت فقیه و مرجعیت در تذکری گفت: بخشی از تاثیر نقش مرجعیت را باید در فروکش کردن اغتشاش‌هایی که در عراق صورت گرفت و زائران اربعین را نگران کرد، مشاهده کنیم و همگان دیدند که چگونه فتوای مرجعیت سبب خاموش شدن ناآرامی‌های عراق و بازگشایی مرز شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: ملت دوست و برادر، عراق را دعوت به آرامش می‌کنیم و پیشاپیش از میزبانی آنها نسبت به زائرین اربعین تشکر کرده و تاکید می‌کنیم که هیچ عاملی نمی‌تواند ایران و عراق را از هم جدا کند.

به گزارش ماجرانیوز، به علت وقوع ناآرامی‌ها در کشور عراق مرز مهران از شامگاه روز گذشته تاکنون به روی زائران بسته شده بود. اما هم‌اکنون زورا با مراجعه به مرز بین المللی مهران می توانند نسبت به عزیمت به کشور عراق جهت سفر به عتبات عالیات اقدام کنند.

پیش از این آیت الله سید کاظم حائری از مراجع تقلید در بیانیه‌ای کناره گیری خود را از مرجعیت اعلام کرد و اطاعت و تبعیت از حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب را به عنوان شایسته‌ترین فرد برای رهبری امت اسلامی، خواستار شد.