نیروی دریایی سپاه ترکیبی از ایمان، دانش، فناوری، ابزار و تدبیر است /در قلب‌های دریادلان هیبت و شکوه ظاهری دشمن جلوه ای ندارد

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی ماجرانیوز به نقل از سپاه نیوز ؛سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه  در بیست و دومین همایش دو سالانه فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس گفت: این یک حقیقت است که شما برادران نیروی دریایی سپاه شرافتمندانه و مقتدرانه در مأموریت ها عمل کردید […]

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی ماجرانیوز به نقل از سپاه نیوز ؛سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه  در بیست و دومین همایش دو سالانه فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس گفت: این یک حقیقت است که شما برادران نیروی دریایی سپاه شرافتمندانه و مقتدرانه در مأموریت ها عمل کردید و زمانی که فرماندهی قوی و نزدیک، شناخت موقعیت و صحنه با عمل حرفه ای با هم قرار بگیرد، عمل صالح می شود و موفقیت به بار می آورد.

سرلشکر سلامی با یاد آوری موفقیت دریادلان نیروی دریایی سپاه در ایام دفاع مقدس تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه از همان دوران دفاع مقدس در نبردهای دریایی در خلیج فارس که درگیر شد  تا به امروز که قطعه قطعه درگیر می شود، حال اگر تکه تکه این نقاط را به هم بدوزیم آن شکل و شمایل قدرت واقعی خود را نشان می دهد که در تنگه هرمز و خلیج فارس و ماورای آن یک قدرت دریایی عظیم در حال تکامل و تکوین است.

وی با تاکید بر اینکه مطمئن هستم  در قلب های هیچ یک از شما هیبت و شکوه ظاهری دشمن جلوه ای ندارد گفت: آن چیزی که می تواند حجم واقعی این قدرت به ظاهر باشکوه را آنگونه که کوچک است، نشان دهد، قدرت ایمان است.  قرار گرفتن در مقابل چنین دشمنی با شاکله ای این چنین ایمان قوی می خواهد. یعنی انسانهایی که دارای ایمان قوی و ثبات قدم هستند و در مقابل هیبت ظاهری دشمن نمی ترسند.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر نقش معنویت در ارتقای سطح آمادگی های رزم گفت: امروز ما چیزی از دشمن کم نداریم، موشک های پیشرفته، شناورهای با ثبات بالا در دریا و تجهیزات دریا پایه دیگر، وقتی این تجهیزات با ایمان واقعی پاسداران دریادل همراه می شوند، شکست ناپذیر می شوند و هیچ قدرتی  قادر نیست در مقابل این ایمان، مقاومت کند و این یک چیز ثابت شده است ، ملاک ما برابری سلاح با دشمن نیست. ملاک ما ایمان ثابتی است که برای موفقیت در میدان جهاد لازم است.

وی افزود: فرماندهی در اسلام ، یک حقیقت جاری و یک فضیلت حقیقی به شمار می رود . همانگونه که فرمانده می اندیشد و به آن اعتقاد دارد، همان حقیقت در وجود نیروهای تحت امرش جریان پیدا می کند.

سرلشکر سلامی نیروی دریایی سپاه را ترکیبی از ایمان، دانش فناوری، ابزار، تدبیر و سرشت پیوند دهنده دل های مستحکم مردان به یکدیگر و رشته ای از یک اخوت بی انتها توصیف و تصریح کرد: این نیرو در زمینه توجه به جنبه های معنوی، روحی و عاطفی کارکنان جزء پیشگامان در نیروهای مسلح است.

فرمانده کل سپاه با مهم دانستن نقش تعیین کننده سرعت در موفقیت نبرد دریایی تصریح کرد: نبرد در دریا بسیار سریع و سرنوشت ساز است ، چون دشمن تجهیزات محدودتری نسبت به زمین دارد. هر چه سریع تر بتوانید آرایش اولیه را بشکنید، میدان غلبه را تغییر داده اید. به اندازه ای که شما قدرتمند می شوید، دشمن آسیب پذیر تر می شود و غلبه بر آسیب ها مهم است. یعنی اگر شما در مقابل دشمن بایستید، نمی ایستد و میدان را ترک می کند.

وی افزود: فکر در نیروی دریایی بسیار اهمیت دارد. شما نیروهای کارکشته و میدان دیده ای هستید. نظر شما از اتاق ها نیست، عموما از میدان گرفته شده است. این حس شماست، الهامات شما از میدان است. نیروی دریایی یک بسته کامل و جامع است.

سرلشکر سلامی ازقدرت ادامه نبرد به عنوان مولفه ای مهم نام برد و اظهار کرد: در جنگ دریایی هر کسی بیشتر مقاومت کند، پیروز است. ورزش برای نیروی دریایی یک توانمندی است. به استحکام جسمانی نیرو ها خیلی فکر کنید تا سختی های نبردهای دریایی را تحمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه یک نیروی قدرتمندی است و ما امروز ماموریت گرفته ایم که در دریاهای دوردست، حضور پیدا کنیم گفت: شما امروز آبروی ما هستید، آبروی نظام هستید و  قدرت را اعتبار می دهید.فرماندهی معظم کل قوا برای شما همیشه دعا می کنند و این قدرت  را عامل عزت و سرافرازی اسلام می دانند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ و هویت کشور ما را همین ۲۲ بهمن ها، فجرها، بیت المقدس ها، رمضان ها و بعد از آن  ۹ دی ها ساخت گفت:این روند ادامه پیدا کرد تا در دریا، نیروی دریایی برای عظمت کشور یوم الله خلق کرد. نمادها و کارهایی که وسعت کارها را نشان می دهد. دستگیری تفنگداران متجاوز انگلیسی و آمریکایی و تصرف کشتی روباه پیر. . و عملیات هایی که جز اسرار است.

سرلشکر سلامی در پایان با تاکید بر اینکه این شکوه و افتخار به خاطر شجاعت برادران ما در نیروی دریایی است که با اقتدار منطق و شجاعت در دریا ایستادند گفت: نمونه های زیادی وجود دارد. مثل عملیات ۱۷ ربیع، آنجا که کشتی را به صورت حرفه ای و با اعتماد به نفس در یک متری دشمن در آوردند و یا وقتی که نفتکش یونان را به ساحل آوردند. وقتی که اسراییل را در نبرد خلیج فارس به زانو درآوردند و تسلیم کردند. این تحمیل اراده به زیباترین شکل ممکن انجام شد و تسلط فرماندهی، انضباط عملیاتی، و عمل زیبای تاکتیکی، با رفتار زیبای پاسداران از ویژگی های این عملیات ها بود.