ورود موج‌ بارشی به نوار شمالی کشور از روز شنبه/ وزش بادهای شدید در شرق

به گزارش ماجرانیوز از وزارت راه و شهرسازی، «فریبا گودرزی» کارشناس سازمان هواشناسی کشور، آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: در ۲۴ ساعته آینده در ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی و برخی نقاط مازندران بارش باران ،گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد. وی افزود: فردا (جمعه) در اکثر نقاط کشور جوی […]

به گزارش ماجرانیوز از وزارت راه و شهرسازی، «فریبا گودرزی» کارشناس سازمان هواشناسی کشور، آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: در ۲۴ ساعته آینده در ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی و برخی نقاط مازندران بارش باران ،گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: فردا (جمعه) در اکثر نقاط کشور جوی آرام را خواهیم داشت و در ارتفاعات البرز مرکزی احتمال رخداد رگبار پراکنده وجود دارد.

گودرزی با اعلام اینکه از روز شنبه با ورود موج‌های ضعیفی در نوار شمالی کشور در این مناطق شاهد بارندگی خواهیم بود،گفت: در روز شنبه آینده در برخی مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی ، دامنه‌های جنوبی البرز در قم ، مرکزی و ارتفاعات  و دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب و جنوب غرب در استان‌های همدان، شرق لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، غرب کهگیلویه و بویراحمد رگبار باران در برخی از مناطق رعدوبرق و وزش باد شدید و گاهی خیزش گردوخاک را خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: روز یکشنبه علاوه بر اردبیل در گیلان، مازندران، گلستان و خراسان‌ شمالی بارش‌ها به نسبت شدیدتر خواهد بود و تقریباً تا روز دوشنبه بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در دو روز آینده علاوه بر بارش‌ها در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش بادهای شدید را خواهیم داشت که منجر به خیزش گردوخاک در این مناطق خواهد شد.

فردا وزش باد شدید در تهران

گودرزی بیان کرد: از روز شنبه تا سه‌شنبه هفته آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جو تهران اعلام کرد: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و در برخی ساعات وزش باد را خواهیم داشت. بیشینه دمای پایتخت امروز به ۳۹ درجه بالای صفر خواهد رسید و فردا وزش باد شدید در تهران پیش‌بینی می‌شود.