وضعیت زیرساخت‌های گذرگاه‌های مرزی و مسیر حرکت زائران اربعین بررسی شد

به گزارش حوزه دولت ماجرانیوز، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) که در راس یک هیات بلندپایه به بغداد سفر کرده است، با عثمان الغانمی وزیر کشور عراق ملاقات کرد.  سید مجید میراحمدی که برای برگزاری نخستین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی و همچنین کمیته مشترک عالی اربعین […]

به گزارش حوزه دولت ماجرانیوز، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) که در راس یک هیات بلندپایه به بغداد سفر کرده است، با عثمان الغانمی وزیر کشور عراق ملاقات کرد.

 سید مجید میراحمدی که برای برگزاری نخستین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی و همچنین کمیته مشترک عالی اربعین دو کشور به عراق سفر کرده است، در این دیدار از میزبانی و مهمان نوازی طرف عراقی در ارائه خدمات به زوار عتبات عالیات تشکر و قدردانی کرد.

وی تسهیل سفر عاشقان اهل بیت (ع) را در مراسم اربعین حسینی و دیگر ایام و مناسبت‌های مذهبی مورد پیگیری قرار داد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با طرف عراقی، وضعیت زیر ساخت های گذرگاه‌های مرزی و مسیر حرکت زائران را مورد بررسی قرار داد و  خواستار روان‌سازی بیشتر انتقال لوازم و امکانات متعلق به موکب‌ها در بازه‌ها و موعدهای زمانی تعیین شده، از گذرگاه‌های مرزی شد.

میراحمدی از طرف عراقی خواست با در نظر گرفتن احتمال افزایش جمعیت زوار، به لحاظ فروکش کردن بیماری کرونا و همچنین گرمای هوای تابستان امسال، برای آسایش هرچه بیشتر زوار نهایت همکاری و مساعی به عمل آید.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور همچنین اجرایی شدن تفاهمنامه همکاری در زمینه امنیت عمومی و تشکیل نخستین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی با حضور نمایندگان دو کشور را نشان‌دهنده اراده دو کشور دوست و برادر، برای آرامش، امنیت و رفاه شهروندان دو طرف دانست.

عثمان الغانمی وزیر کشور جمهوری عراق هم در این دیدار، خدمت به زائران اربعین حسینی را افتخاری برای دولت و مردم عراق عنوان کرد و از تلاش دوایر ذیربط عراق و آمادگی کشورش برای پذیرش زوار در ایام محرم و مراسم اربعین امسال خبر داد.

وی تاکید کرد تلاش ما برای آماده سازی و افزایش گیت‌های ورودی در گذرگاه‌های مرزی است تا در زمان کنترل گذرنامه‌ها، معطلی زوار در مرزها به کمترین میزان خود برسد.

وزیر کشور عراق همچنین با اشاره به «تفاهمنامه همکاری در زمینه امنیت عمومی بین وزارت کشور جمهوری عراق و وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران» که در سفر خرداد ماه سالجاری به تهران، با دکتر احمد وحیدی وزیر کشور ایران به امضا رساند، روند همکاری‌های دو کشور را امید بخش و رو به جلو دانست.

الغانمی همچنین بر آمادگی کشورش برای تبادل تجربیات و اطلاعات با وزارت کشور و پلیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و اینگونه همکاری‌ها را زمینه‌ساز توسعه دو کشور و آرامش و امنیت در مرزها دانست.