وودی آلن بازنشستگی خود را از فیلم‌سازی اعلام کرد

وودی آلن کارگردان فیلم، نویسنده و بازیگر آمریکایی است که در طول سابقه کاری خود توانسته برای چندین فیلم خود جایزه اسکار دریافت کند. آلن فعالیت حرفه‌ای خود را در دهه ۱۹۵۰ با نوشتن برای آثار تلویزیون آغاز کرد. همچنین او چندین کتاب شامل داستان‌های کوتاه و نمایش‌های طنز برای نیویورکر به چاپ رسانده‌است. آلن […]

وودی آلن کارگردان فیلم، نویسنده و بازیگر آمریکایی است که در طول سابقه کاری خود توانسته برای چندین فیلم خود جایزه اسکار دریافت کند. آلن فعالیت حرفه‌ای خود را در دهه ۱۹۵۰ با نوشتن برای آثار تلویزیون آغاز کرد. همچنین او چندین کتاب شامل داستان‌های کوتاه و نمایش‌های طنز برای نیویورکر به چاپ رسانده‌است.

آلن در  اوایل دهه ۱۹۶۰ در گرینیچ ویلج نمایش‌های استندآپ کمدی اجرا کرد و از اواسط تا اواخر دهه ۱۹۶۰ سه آلبوم کمدی منتشر کرد که یکی از آن‌ها نامزد جایزه گرمی شد. در سال ۲۰۰۴ کمدی سنترال نام آلن را در فهرست ۱۰۰ استندآپ کمدین بزرگ جهان قرار داد و یک نظرسنجی در انگلیس او را سومین کمدین بزرگ معرفی کرد.

وودی آلن

به گزارش variety، وودی آلن بازنشستگی خود را از فیلمسازی اعلام کرد. زمانی که وودی آلن بر روی پنجاهمین فیلم خود در اروپا کار می‌کرد به روزنامه اسپانیایی لا ونگاردیا گفت: قصد دارد از سینما کناره‌گیری کند و زمان بیشتری از عمرش را صرف نویسندگی کند. او اکنون آخرین فیلم خود را در پاریس می‌گذرد و تا چند هفته دیگر به طور کامل به زبان فرانسوی فیلمبرداری می‌شود.

آلن فیلم آینده‌اش را شبیه «نقطه مسابقه» توصیف کرد که «هیجان‌انگیز، دراماتیک و همچنین بسیار شوم» خواهد بود. همچنین او اخیرا پنجمین مجموعه قطعه طنز خود را به نام “جاذبه صفر” نوشته است که در ۲۷ سپتامبر توسط آلیانزا در اسپانیا منتشر خواهد شد.

وودی آلن

وودی آلن در سال ۲۰۲۰ «جشنواره فیلم ریفکین» افتتاح کرد. جشن ریفکین با بازی النا آنایا، لوئیس گارل و جینا گرشون در طول جشنواره برگزار می‌شود که مهم‌ترین جشنواره در دنیای اسپانیایی‌زبان است. همچنین جالب اینجاست که آلن در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که هرگز به بازنشستگی فکر نکرده است  اما اکنون خبر بازنشستگی او را اعلام کرده‌اند.