ویمبلدون با شگفتی و رکوردشکنی آغاز شد

به گزارش ماجرانیوز، مسابقات تنیس ویمبلدون از دیروز (دوشنبه) در بریتانیا آغاز شد. این مسابقات قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس جهان و سومین گرند اسلم سال ۲۰۲۲ است. در نخستین روز این مسابقات «نواک جوکوویچ» قهرمان دوره گذشته مسابقات، با نتیجه سه بر یک «کون سون-وو» از کره جنوبی را شکست داد. این هشتادمین برد جوکوویچ در […]

به گزارش ماجرانیوز، مسابقات تنیس ویمبلدون از دیروز (دوشنبه) در بریتانیا آغاز شد. این مسابقات قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس جهان و سومین گرند اسلم سال ۲۰۲۲ است.

در نخستین روز این مسابقات «نواک جوکوویچ» قهرمان دوره گذشته مسابقات، با نتیجه سه بر یک «کون سون-وو» از کره جنوبی را شکست داد. این هشتادمین برد جوکوویچ در تاریخ ویمبلدون است تا او را به نخستین بازیکن تاریخ تنیس زنان و مردان تبدیل کند که در هر چهار گرند اسلم به ۸۰ برد دست یافته است.

جوکوویچ تاکنون در مسابقات آزاد استرالیا ٨٢ برد، در رولن‌گاروس ۸۵ برد، در ویمبلدون ٨٠ برد و در مسابقات آزاد آمریکا ۸۱ پیروزی کسب کرده است.

ویمبلدون با شگفتی و رکوردشکنی آغاز شد
رده‌بندی بیشترین پیروزی در تاریخ گرند اسلم

شگفتی روز نخست هم شکست «هوبرت هورکاچ» لهستانی مقابل «الخاندرو داویدویچ فونیکا» از اسپانیا بود. هورکاچ که در رتبه دهم رده‌بندی جهانی قرار دارد در سال ۲۰۲۱ به نیمه‌نهایی ویمبلدون رسید و شانس هفتم قهرمانی این دوره از مسابقات بود اما در همان دور نخست مقابل فونیکا نفر ۳۷ جهان حذف شد.

در میان مدعیان، «کسپر رود» نروژی و «کارلوس آلکاراز» اسپانیایی در دور نخست حریفان خود را شکست دادند و به مرحله دوم راه یافتند.