«پسر دلفینی» پویانمایی تازه نفس سینمای کودک ایران

انیمیشن پسر دلفینی (Dolphin Boy) با موضوع خانوادگی، ماجراجویانه و کمدی محصولی از کشور ایران است. این انیمیشن به کارگردانی محمد خیراندیش، تهیه‌کنندگی محمدامین همدانی و نویسندگی محمد خیراندیش و یانا کوزمینا در سال ۱۳۹۹ ساخته و در سال ۱۴۰۱ منتشر شد. تاخیر دوساله در انتشار انیمیشن پسر دلفینی به دلیل شیوع بیماری کرونا بود […]

انیمیشن پسر دلفینی (Dolphin Boy) با موضوع خانوادگی، ماجراجویانه و کمدی محصولی از کشور ایران است. این انیمیشن به کارگردانی محمد خیراندیش، تهیه‌کنندگی محمدامین همدانی و نویسندگی محمد خیراندیش و یانا کوزمینا در سال ۱۳۹۹ ساخته و در سال ۱۴۰۱ منتشر شد. تاخیر دوساله در انتشار انیمیشن پسر دلفینی به دلیل شیوع بیماری کرونا بود که سرانجام در سال ۱۴۰۱ روانه بازار شد.

اکنون این انیمیشن شرایط اکران در ایران را پیدا کرده است؛ مراسم رونمایی از آن عصر جمعه سوم شهریور ۱۴۰۱ در پردیس سینمایی ایران‌مال با حضور مخاطبان برگزار شد و نوید یک استقبال خوب از مخاطبان ایرانی را نیز به دست‌اندرکاران فیلم داد. 

انیمیشن پسر دلفینی یک انیمیشن ۹۰ دقیقه است که در ۹ شهریور ۱۴۰۱ در سینماهای کشور اکران می‌شود.

 

پسر دلفینی

پسر دلفینین داستان جذابی دارد

محمد امین همدانی، تهیه‌کننده انیمیشن پسر دلفینی گفت: اکران این انیمیشن در کشور روسیه برعهده شرکت P&A (بزرگ ترین تولید کننده فیلم) بوده است. همچنین این فیلم در ۲۷۱۲ سالن روسیه به اکران درآمد و در دو هفته اول اکران، توانست دومین رتبه فروش را در این کشور به دست آورد. پسر دلفینی در روسیه حدود ۱.۷ میلیون دلار فروش داشته است.

او گفت: ابتدا این انیمیشن به زبان روسی و به شکل بومی شده‌ای ترجمه و بازنویسی و سپس وارد مرحله صداگذاری و دوبله شد و به جرات می‌توانم بگویم دوبله‌ای که به زبان روسی انجام شد حتی به مراتب از دوبله فارسی بهتر و قوی‌تر بود.

همدانی ادامه داد: من فکر می‌کنم سینمای کودک ایران قرار است اتفاق جذاب و خوبی را تجربه کند. ایده پسر دلفینی از اواخر سال ۱۳۹۴ شکل گرفت و فقط دو سال و نیم روی متن آن که خیلی هم سخت بود زمان گذاشتیم و مهمترین تمرکز ما بر این بود که نه فقط از لحاظ تصویر بلکه از راه داستان نیز جذابیت و گیرایی ایجاد کنیم و با توجه به بازخوردی که در اولین اکران داشتیم می‌توانم بگویم که موفق بوده‌ایم. 

پسر دلفینی

داستان انیمیشن پسردلفینی

قصه این انیمیشن با سقوط یک هواپیما در دریا آغاز می‌شود. یک دلفین و مادرش، پسر دلفینی (نوزاد پسری) که در دریا افتاده‌است، نجات می‌دهند و از او مراقبت می‌کنند. پسر دلفینی پس از بزرگ شدنش متوجه هویت خود می‌شود و  برای پیداکردن مادرش از دریا خارج شده و راهی جزیره می‌شود….

مروری بر شخصیت‌های انیمیشنی پسردلفینی 

پسر دلفینی، سفید، نانا، ناخدا خورشید، پیر مرد، شیرین و بی‌بی زار بخشی از شخصیت‌های این انیمیشن هستند. همچنین علیرضا طلیسچی خواننده انیمیشن دلفینی است. تینا هاشمی در صداپیشگی پسر دلفینی و ثریا قاسمی در صداپیشگی بی‌بی زار در این انیمیشن حضور دارند.

پسر دلفینی

محمد خیر اندیش، کارگردان پسر دلفینی

محمد خیر اندیش

پسردلفینی، تینا هاشمی

تینا هاشمی

حامد عزیزی، مدیر دوبلاژ

حامد عزیزی (مدیر دوبلاژ)

عیلرضا طلیسچی، خواننده انیمیشن پسر دلفینی

عیرضا طلیسچی

ویدئویی از انیمیشن پسر دلفینی با خوانندگی علیرضا طلیسچی

خواننده دو قطعه موسیقی از این انیمیشن با صدای علیرضا طلیسچی است. همچنین دمو یکی از این قطعه‌ها برای مقام مادر خوانده شده و به تازگی منتشر شده است.