چرخش خودروسازی روسیه از غرب، فرصت خوبی برای شرکت‌های ایرانی است/ حضور قطعه سازان ایرانی در روسیه

«آرش محبی نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ماجرانیوز افزود: نمایشگاه «اتومبیلیتی» روسیه پایان راه همکاری‌های ایران و روسیه نیست، بلکه نقطه شروع اقدامات خواهد بود. وی افزود: ادامه و نحوه همکاری با این کشور در حوزه صنایع خودرو و قطعه‌سازی، نیازمند نقشه راه است. این مقام صنفی تاکید کرد: در آینده و تداوم مراودات […]

«آرش محبی نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ماجرانیوز افزود: نمایشگاه «اتومبیلیتی» روسیه پایان راه همکاری‌های ایران و روسیه نیست، بلکه نقطه شروع اقدامات خواهد بود.

وی افزود: ادامه و نحوه همکاری با این کشور در حوزه صنایع خودرو و قطعه‌سازی، نیازمند نقشه راه است.

این مقام صنفی تاکید کرد: در آینده و تداوم مراودات و ارتباطات با شرکت‌های روسی، باید تفاهم‌نامه‌های همکاری را به سمت و سویی ببریم که نفع هر دو کشور در آن لحاظ شود.

محبی نژاد ادامه داد: البته در این مسیر باید همکاری‌ها میان‌مدت و بلندمدت دیده شود، نه اینکه با رفع احتمالی تحریم‌ها از این کشور، دوستانشان را که امروز از آنها حمایت کرده‌اند را کنار بگذارند.

وی، فرصت حضور قطعه سازان ایرانی در روسیه را مهم و خاص توصیف کرد و گفت: تلاش این انجمن و سایر ۱۵ انجمن قطعه‌سازی همگان دیگر استان‌ها این است که با همراهی وزارت صمت و مجلس، همچنین سفارت ایران در روسیه و سفارت روسیه در ایران، بیشترین بهره‌برداری را از این نمایشگاه انجام دهند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی خودرو کشور همچنین مطرح شدن ایجاد پلتفرم (بُن‌سازه) مشترک با سرمایه‌گذاری مشترک ایران، روسیه و چین را ایده‌ای خوب توصیف کرد و گفت: باید دید طرف‌های خارجی چقدر متمایل به این موضوع هستند.