۴۰ درصد اطلاعات دستگاه‌ها به پایگاه رفاه ایرانیان مرتبط نیست

به گزارش خبرنگار پارلمانی ماجرانیوز، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در جلسه علنی روز چهارشنبه (۲۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی درباره پایگاه رفاه جامع ایرانیان گفت: بر اساس نشستی که در کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر قبلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم، از مجموع […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی ماجرانیوز، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در جلسه علنی روز چهارشنبه (۲۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی درباره پایگاه رفاه جامع ایرانیان گفت: بر اساس نشستی که در کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر قبلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم، از مجموع دستگاه‌هایی که باید به این پایگاه اطلاعات بدهند، صرفا ۴۰ درصد بیشتر اطلاعات آنها مرتبط با پایگاه نیست و از این ۴۰ درصد بخش عمده‌ای از اطلاعات برخط نیست.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بنابراین با یک تأخیر چندین ماهه مواجه هستیم و فرمول محاسباتی در حوزه عمل دچار اشکالات اساسی است، لذا از جنابعالی به عنوان رئیس مجلس درخواست دارم این موضوع مهم پایگاه جامع ایرانیان که اساسی‌ترین تصمیم ما در زمان بررسی بودجه بود و باید قابلیت اجرایی داشته باشد را پیگیری کرده و در این حوزه تصمیم‌گیری کنید.

نماینده مردم کرمان خاطرنشان کرد: مهمتر از همه تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی است و درخواست بنده از جنابعالی ورود به این موضوع است.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اگرچه اکنون پایگاه رفاه ایرانیان وجود دارد اما این پایگاه در حوزه داده به روز نیست و این اشکال وجود دارد و دلیل آن این است که مدتی عملا سوئیچ از مرکز رفاه ایرانیان به بانک مرکزی منتقل شده بود و بعد دیتاهای مربوط به مرکز پایگاه ایرانیان را به‌روز نکردند. در مورد کالابرگ نیز مشکل همین است و اکنون اصلاحات در حال انجام است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موارد گفته شده اشکالاتی است که دولت باید در حوزه اجرا به آن توجه کند. البته کارهایی انجام شده و ان‌شاء الله در حال به روز شدن است و این کار صورت خواهد گرفت.