بازیگری که دست رد به اسکار «پدر خوانده» زد درگذشت

به گزارش abc7، ساشین لیتل فدر فعال حقوق مدنی سرخپوستی که جایزه اسکار را به نیابت از «مارلون براندو» رد کرد، در ۷۵ سالگی درگذشت.  ساچین لیتل فدر، فعال بومی آمریکایی که از مارلون براندو جایزه اسکار را رد کرد، تنها چند ماه پس از عذرخواهی آکادمی به دلیل نحوه رفتار با او در جریان […]

به گزارش abc7، ساشین لیتل فدر فعال حقوق مدنی سرخپوستی که جایزه اسکار را به نیابت از «مارلون براندو» رد کرد، در ۷۵ سالگی درگذشت. 

ساچین لیتل فدر، فعال بومی آمریکایی که از مارلون براندو جایزه اسکار را رد کرد، تنها چند ماه پس از عذرخواهی آکادمی به دلیل نحوه رفتار با او در جریان این حادثه، درگذشت.

براندو در سال ۱۹۷۳ برای بازی در فیلم «پدرخوانده» برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد. اما او مراسم را نادیده گرفت و از لیتل فدر خواست تا روی صحنه حاضر شود تا از طرف او جایزه را رد کند و در ادامه او با واکنش شدید اعضای آکادمی همراه شد.

پس از گذشت ۵۰ سال از این ماجرا،  آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در تابستان امسال رسماً از لیتل فیدر به دلیل بدرفتاری با وی در طول سخنرانی و سال‌های بعد عذرخواهی کرد. همچنین لیتل فدر نخستین زن بومی آمریکایی بود که در سال ۱۹۷۳ در مراسم جوایز اسکار روی صحنه ایستاد.