موضع گیری قاطع مجلس در مورد آشوب‌ها/ از جاده انصاف خارج نشوید

به گزارش خبرنگار پارلمانی ماجرانیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در برابر آشوب های روز گذشته موضع گیری قاطع کرده و خواستار جدا شدن صف معترضین از ضد انقلاب شدند. قالیباف: دشمن دنبال موج‌سواری و ایجاد آشوب است در ابتدای جلسه علنی محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی ماجرانیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در برابر آشوب های روز گذشته موضع گیری قاطع کرده و خواستار جدا شدن صف معترضین از ضد انقلاب شدند.

قالیباف: دشمن دنبال موج‌سواری و ایجاد آشوب است

در ابتدای جلسه علنی محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص آشوب‌های روز گذشته به بهانه فوت مرحوم مهسا امینی گفت: دشمن همانند رویه همیشگی خود بدنبال موج سواری از هر اتفاقی است و التهاب آفرینی و ایجاد آشوب در کشور را در دستور کار خود قرار داده است، تصریح کرد: متاسفانه عده ای در داخل نیز خواسته یا ناخواسته در جهت خواست دشمن  حرکت می کنند. 

وی افزود: اما مردم عزیز ما هوش سیاسی خود را نشان داده اند و فرق بین دلسوزی و منفعت طلبی را می فهمند و با منافقانی که زمانی، خودشان چند هزار نفر از مردم  عادی را شهید کردند و حالا داعیه دار درگذشت یک نفر شده اند، همراهی نکرده و با اشک‌ تمساح  رسانه وابسته به حکومت کودک کش سعودی، گریه نمی کنند.

تقی پور: از تهمت، دروغ و افترا علیه نظام مقدس و سربازان امنیت ملی پرهیز کنید

در ادامه رضا تقی پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به خانواده مهسا امینی گفت: عده ای که ادعای روشنفکری دارند، همگام و همراه با منافقین، سلطنت طلبان و مزدوران کودک کش صهیونیست و آل سعود در جنگ تمام عیار رسانه ای علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی صف آرایی کردند و سناریوهای تکراری کشته سازی و ایجاد آشوب های ساختارشکنانه و اقدامات ضدامنیت ملی را همراه با کموله خون آشام و منافقان تروریست دنبال می کنند.

وی افزود: به آنها هشدار می دهیم که از خشم و طوفان و عزم ملت بترسید که دامانتان را خواهد گرفت و از تهمت، دروغ و افترا علیه این نظام مقدس و سربازان امنیت ملی پرهیز کنید که این شرط انصاف نیست.

فرهنگی: مجلس باید اهانت‌هایی که به حجاب صورت گرفته را دنبال کند

در ادامه محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  طی تذکر شفاهی اظهار داشت: حادثه تلخی که در جریان یک احضار رخ داد همه مردم ما را در سطح کشور آزرده خاطر کرد و چه قصور رخ داده باشد و چه رخ نداده باشد این حادثه بسیار تلخ بود.

وی بیان کرد: البته همه آحاد جامعه سعی کردند اظهار ناراحتی خود را به این حادثه نشان دهند و مقامات کشور هم بر پیگیری این موضوع تاکید کردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه می‌بینیم در حاشیه این موضوع اهانت‌هایی به حجاب و مقامات رسمی کشور شد که مجلس باید در مقابله با این اتفاق قدم محکمی بردارد.

فرهنگی گفت: این اتفاق تلخ رخ داد که لازم است به صورت جامعه شناسانه و روانشناسانه مورد بررسی قرار گیرد و باید برای آن راه حلی در نظر گرفته شود. ‌

محمد بیگی: مردم از همراهی با فتنه گران خودداری کنند

علاوه بر این فاطمه محمدبیگی عضو فراکسین زنان مجلس در تذکری بیان کرد: در گذشت خانم مهسا امینی را به خانواده وی تسلیت گفته و قول پیگیری  ابعاد این موضوع را توسط مجلس به خانواده و جامعه وی می دهم.

وی در ادامه اظهار کرد: از مردم نیز انتظار می‌رود حفظ آرامش و بصیرت را مدنظر قرار داده و از همراهی با فتنه گران خودداری کنند.

روح الامینی: مردم معترض مسیر خود را از ضد انقلاب جدا کنند/ از جاده انصاف خارج نشوید

در ادامه  عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی نماینده مردم تهران در تذکر شفاهی خود گفت: در آستانه عضویت ایران در اجلاس شانگهای و نشست مجمع عمومی سازمان ملل عده‌ای قصد دارند از فضای پیش آمده برای خانم مهسا امینی که باید به خانواده وی تسلیت گفت، سوء استفاده کنند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان یک پدر داغدار که خانم امینی را مانند دختر و فرزند خود می‌دانم، نصیحت می‌کنم و تذکر می‌دهم که افرادی که مسائل را پیگیری می‌کنند از جاده انصاف خارج نشوند و جمهوری اسلامی همیشه مظلوم را مظلوم تر نکنند.

وی افزود: این فرصت به ضدانقلاب، سلطنت‌طلبان، کومله و منافقین که در خون ۱۷ هزار شهید ترور شنا می‌کنند، داده نشود بسیار واضح است که مهسا امینی بهانه بوده و اصل نظام در این تحرکات نشانه است. به عنوان یک پدر داغدار توصیه می‌کنم مسیر را از مسیر ضدانقلاب جدا کنند.

سلیمی: خانواده امینی با مرزبندی اجازه ندادند ضدانقلاب از این فرصت سوء استفاده کند

علاوه بر این اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی  با تشکر از مهمان نوازی ملت عراق و همچنین مردم استان های خوزستان، کردستان، کرمانشاه و ایلام در ایام اربعین، در تذکری شفاهی گفت: حادثه ای که برای مهسا امینی پیش آمد، قلب همه ما را به درد آورد، زیرا دختر همه ما بود و تمامی دختران و پسران این سرزمین فرزندان ما هستند. در این رابطه می طلبد اجازه داده شود دستگاه های مسئول نتیجه نهایی را اعلام کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس یازدهم ادامه داد: چرا برخی با قضاوت زودهنگام به ضدانقلاب اجازه جناح‌بندی می دهند، عجیب است که برخی از این حادثه برای حمله به ارزش ها، حجاب، مقدسات و حتی آیات حجاب استفاده کرده اند. آیا این امر طبیعی است؟

سلیمی افزود: از خانواده امینی تشکر می کنیم که با مرزبندی اجازه ندادند ضدانقلاب از این فرصت استفاده کند، البته روشن است که عده ای که زمانی از گشت ارشاد دفاع می کردند، امروز مقابل آن ایستاده اند؛ عده ای در همین مجلس از رئیس جمهور وقت به صورت مکرر به خاطر ساپورت پوشی برخی بانوان سوال می کردند و یادمان نمی رود که چه کسانی مصوبه گشت ارشاد را تدوین کردند! این افراد چگونه گذشته را به فراموشی سپرده اند؟

راستینه: در فتنه ۸۸ صبر انقلابی را مسئولیت خود می دانستیم، امروز اقدام انقلابی را در دستورکار قرار خواهیم داد

در ادامه، احمد راستینه  در تذکر شفاهی عنوان کرد: گرچه فوت سرکار خانم امینی سبب جریحه دار شدن افکار عمومی و داغدار شدن خانواده محترم ایشان شد و به خانواده وی نیز تسلیت عرض می کنیم، اما همانگونه که رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه تاکید کردند انتظار می رود ابعاد دقیق این موضوع صریحا شفاف بیان شود تا «سیه رو شود هرکه در آن غش باشد».

نماینده مردم شهرکرد، بن وسامان در مجلس ادامه داد: سوال اصلی از جریان مشخص سیاسی در کشور این است که لیدرهای شما در فتنه ۸۸ ظلم بزرگ را به نظام اسلامی تحمیل کردند و آن روز کلید رمزشان ندا آقاسلطان بود و امروز مهسا امینی. شما زن را اسم رمز آشوب هایتان قرار داده اید.

وی افزود: شما قتل مرحوم میترا استاد به دست لیدر جریان اصلاح طلب را دیدید، در احراز قتل نتوانستید شک و شبهه ایجاد کنید، حرمت و کرامت زن را با طرح پرستو بودن او زیرسوال بردید، حالا شده اید مدافع حقوق و کرامت زن؟ به همه فتنه انگیزان و دروغ انگیزان که این روزها در فضای مجازی به هر دروغی متوسل می شوند، تذکر می دهیم که اولا اگر نظام اسلامی در فتنه ۸۸ صبر انقلابی را مسئولیت خود می دانست، امروز اقدام انقلابی را در دستورکار قرار خواهد داد