نشان ویژه شایستگی جایزه سینمایی آمریکا به «انگشتر» رسید

فیلم کوتاه «انگشتر» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رهام رسولی در دومین حضور جهانی خود، نشان ویژه شایستگی Award of Merit را در بخش بهترین فیلم کوتاه از بیستمین دوره جوایز جهانی Accolade دریافت کرد. رویداد Accolade Award Film Competition با نگاه ویژه‌ای به سینمای مستقل در سال ٢٠٠٣ تأسیس شده است و در هر دوره […]

فیلم کوتاه «انگشتر» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رهام رسولی در دومین حضور جهانی خود، نشان ویژه شایستگی Award of Merit را در بخش بهترین فیلم کوتاه از بیستمین دوره جوایز جهانی Accolade دریافت کرد.

رویداد Accolade Award Film Competition با نگاه ویژه‌ای به سینمای مستقل در سال ٢٠٠٣ تأسیس شده است و در هر دوره برگزاری، ٣ جایزه را با عنوان‌های جایزه شایستگی، بهترین فیلم و قدردانی در بخش‌های مختلف به فیلم‌های برتر اعطا می‌کند.

مجله معتبر سینمایی مووی‌میکر (Movie maker) این رویداد را از لحاظ ارزش سینمایی، در بین ۲۵ جشنواره برتر جهان قرار داده است.

فیلم کوتاه «انگشتر» که قبل از این به دهمین دوره جشنواره فرفیلم کوزوو راه یافته بود؛ به اثرات مخرب جنگ و بازماندگان آن می‌پردازد. رهام رسولی فارغ‌التحصیل فیلم‌سازی از انجمن سینمای جوانان ایران و پیش از کارگردانی این فیلم، مدیر تولید چندین فیلم کوتاه بوده است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: زندگی پیرمردی تنها، تحت‌تأثیر انگشتر گمشده‌اش قرار می‌گیرد.