کارخانه: برخی اظهارنظرها درباره تیم ملی والیبال فقط برای تخریب است/ معروف و موسوی یک‌شبه باتجربه نشدند

مصطفی کارخانه در گفت‌وگو با ماجرانیوز، در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال در هفته دوم لیگ ملت‌ها اظهار داشت: تیم ملی والیبال در هفته دوم لیگ ملت‌ها عملکرد بهتری نسبت به هفته اول داشت. در هفته اول مدافعان تیم ملی تحت تاثیر مسابقات قرار گرفته بودند؛ اما در هفته دوم این مشکل تا حدود زیادی […]

مصطفی کارخانه در گفت‌وگو با ماجرانیوز، در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال در هفته دوم لیگ ملت‌ها اظهار داشت: تیم ملی والیبال در هفته دوم لیگ ملت‌ها عملکرد بهتری نسبت به هفته اول داشت. در هفته اول مدافعان تیم ملی تحت تاثیر مسابقات قرار گرفته بودند؛ اما در هفته دوم این مشکل تا حدود زیادی مرتفع شد.

وی افزود: وادی توانست بهتر از هفته اول کار کند. اسفندیار در هفته دوم احیا شد و اسماعیل‌نژاد که بیشترین امتیاز را برای تیم ایران کسب کرد توانست وظایفش را به خوبی انجام دهد. فراموش نکنیم ما در حال ساختن تیمی جدید هستیم که در همین تیم جدید هم ۳ بازیکن اصلی آن به خاطر مصدومیت غایب هستند. معروف و موسوی هم یک‌شبه به بازیکنان باتجربه تبدیل نشدند و به آنها فرصت داده شد.

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال گفت: ما به لحاظ فنی در ۲ هفته ابتدایی لیگ ملت‌ها خیلی چیزها به دست آوردیم و بازیکنان متوجه شدند که کادر فنی تیم ملی چه خواسته‌هایی از آنها دارد. فراموش نشود اولویت تیم ملی در لیگ ملت‌ها کسب نتیجه نبود؛ با این حال تا الان ۴ پیروزی به دست آورده که نتیجه خوبی است.

کارخانه در خصوص انتقادهای عجیبی که به تیم ملی والیبال شد، تصریح کرد: برخی که رزومه‌ روشنی در مربیگری ندارند انتقادهایی انجام دادند که از روی حب و بغض بود. این افراد حتی چنین میدان‌های بزرگی را هم از نزدیک ندیده‌اند؛ پس چگونه به خودشان اجازه می‌دهند اینگونه علیه تیم ملی تاخت و تاز کنند؟ اگر تیم ملی نوسان دارد طبیعی است؛ چون همانطور که گفتم یک تیم جدید در حال شکل گرفتن است.

وی ادامه داد: قطعا پس از پایان لیگ ملت‌ها عملکرد تیم ملی باید نقد منصفانه شود؛ اما در بحبوحه مسابقات، برخی اظهارنظرها فقط برای تخریب این تیم بود. عطایی و بازیکنانش سرمایه‌های والیبال ایران هستند و باید در اظهارات‌مان مراقب باشیم از دایره اخلاق و انصاف خارج نشویم.

پیشکسوت والیبال ایران در پایان خاطرنشان کرد: ما در هفته سوم هم شانس پیروزی داریم؛ اما اگر این اتفاق هم رخ ندهد تیم ملی در لیگ ملت‌ها نمره قبولی گرفته است. به نظر من تغییر نسل تیم ملی والیبال زودتر از پیش‌بینی‌ها به نتیجه خواهد رسید. مردم عاشق والیبال هستند و تحت هر شرایطی از تیم ملی انتظار پیروزی دارند؛ به همین خاطر نباید از ناراحتی آنها دلخور شد. کسانی را باید سرزنش کرد که به مردم آدرس اشتباه می‌دهند و به گونه‌ای صحبت می‌کنند تا انتظارات از تیم ملی بالا برود.