موافقت کمیسیون تلفیق با افزایش مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر خودروهای لوکس در سال آینده

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از مصوبه این کمیسیون برای افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر خودروهای لوکس در سال آینده خبر داد.

به گزارش ماجرانیوز،  رحیم زارع در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق گفت: در این جلسه بند (س) تبصره ۶ لایحه بودجه درباره افزایش یک واحد درصدی مالیات بر ارزش افزوده بررسی شد.

وی‌ توضیح داد: کمیسیون تلفیق افزایش یک درصد بر مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد. منابع حاصله به میزان۷۰ هزار میلیارد تومان و سایر منابع بودجه ای صرف تامین اعتبارات متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال آینده می شود.

زارع یادآور شد که این مصوبه در صورت تصویب در صحن علنی و تائید شورای نگهبان اجرایی می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین گفت: کمیسیون مصوب تلفیق تصویب کرد که مالیات واردات خودروی آمبولانس با حقوق ورودی و عوارض گمرکی با نرخ صفر محاسبه شود؛ ۲۸ همت نیز برای مباحث فرهنگی اعم از جوانی جمعیت و توانمند سازی بانوان پیش بینی شد.

زارع گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق، از زمین های فاقد اعیانی که ارزش آنها بیش از ۳۵ میلیارد تومان است، نسبت به مازاد آن دو در هزار مالیات اخذ می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره مصوبه کمیسیون مربوط به ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده گفت: با تصویب کمیسیون، منابع حاصله از این ۲۷ صدم از کل مالیات بر ارزش افزوده صرف اشتغال و ازدواج جوانان خواهد شد. این مبلغ از طریق ردیف های مربوط به وزارت ورزش و جوانان ۸۵ درصد و وزارت آموزش و پرورش ۱۵ درصد اختصاص پیدا می کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ همچنین از مصوبه این کمیسیون درباره تعیین نرخ مالیات بر خودروهای لوکس خبر داد و گفت که انواع خودروهایی که قیمت روز آن ها بیش از ۳/۵ میلیارد تومان باشد، نسبت مازاد بر این مبلغ، مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد شوند.