کوین اسپیسی بی‌گناه اعلام شد

کوین اسپیسی، بازیگر ۶۲ ساله برای بررسی چهار مورد اتهام تجاوز جنسی در دادگاهی در شهر لندن شرکت کرد و در همه موارد از سوی دادگاه بی گناه شناخته شد. این برنده دو جایزه اسکار قبلاً گفته بود که اتهامات این سه مرد را که اکنون در سنین ۳۰ و ۴۰ سالگی قرار دارند، به […]

کوین اسپیسی، بازیگر ۶۲ ساله برای بررسی چهار مورد اتهام تجاوز جنسی در دادگاهی در شهر لندن شرکت کرد و در همه موارد از سوی دادگاه بی گناه شناخته شد.

این برنده دو جایزه اسکار قبلاً گفته بود که اتهامات این سه مرد را که اکنون در سنین ۳۰ و ۴۰ سالگی قرار دارند، به شدت رد می کند.

پس از انتشار خبر مطرح شدن اتهامات اخلاقی جدیدی از سوی سه مرد در بریتانیا علیه «کوین اسپیسی» که مربوط به سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۳ است، این بازیگر اعلام کرد که برای دفاع از خود به صورت داوطلبانه در دادگاه حاضر می‌شود.

«کوین اسپیسی» در حالی در دادگاه حضور یافت و سرانجام از اتهامات تبرئه شد که اخیرا از بازی در نقش اصلی فیلمی درباره چنگیز خان کنار گذاشته شد. این بازیگر قرار بود در فیلم «۱۲۴۲: دروازه‌ای به غرب» نقش‌آفرینی کند اما اخیرا ورایتی گزارش داده که بازیگر دیگری جایگزین «اسپیسی» شده است.

نخستین بار در سال ۲۰۱۷، «آنتونی رپ» بازیگر فیلم «پیشتازان فضا» مدعی شد «کوین اسپیسی» در سن ۱۴ سالگی او را مورد تعرض قرار داده و «کوین اسپیسی» بازیگر برنده دو جایزه «اسکار» برای فیلم‌های «مظنونین همیشگی» و «زیبای آمریکایی» به همراه یک جایزه تونی و ۱۲ نامزدی جایزه امی را در کارنامه دارد، در نتیجه این اتهامات به بی‌کارترین بازیگر هالیوود تبدیل شد و کمپانی «MRC» سازنده سریال معروف «خانه پوشالی» نیز همکاری خود را با این بازیگر برنده اسکار قطع کرد و از ساخت فصل جدید این سریال هم منصرف شد.

پس از آن ۲۰ مرد دیگر نیز اتهاماتی علیه «اسپیسی» در زمان فعالیت او در تئاتر اولدویک لندن بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۳ مطرح کردند و یک زن نیز در ایالت ماساچوست آمریکا، از او شکایت کرد که در نهایت «اسپیسی» از سوی دادگاه بی گناه شناخته شد.

پس از چند سال دوری از سینما، «کوین اسپیسی» اخیرا در فیلم اکشن «پیتر پنج هشت» بازی کرده که این فیلم در بازار جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ به خریداران بین‌المللی معرفی شد. پیش از این نیز اعلام شده بود او قرار است در فیلم ایتالیایی «مردی که خدا کشید» ساخته «فرانکو نرو» بازیگر سرشناس سینمای ایتالیا، نقش‌آفرینی کند.

۵۷۲۴۴